Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Mítír

9. července 2017 v 19:43 | Keavy
A protože jsem tu psala něco o tom, jak jsem celá odpočatá a plná energie, tentokrát nezůstanu jenom u kapitoly. Elsím a Mítír jsme sice opustili už před nějakou dobou, ale to nevadí, pozdě je lepší než nikdy, ne?Mítír je malá aerinská zemička nacházející se na severním pobřeží Středoseverního moře, ze severu těsně u úpatí pohorských vrcholků, z jihu těsně u chainských lesů. Tito dva sousedi a navíc ještě moře jí dává jistou nepřístupnost z pohledu ostatních států, nepotřebuje se tedy ukrývat za Valy. Navíc i přes zdánlivě nepohostinné sousedy se nachází v relativně teplé kotlině, z moře dostává dostatečné množství srážek a horské řeky jí přináší velké množství živin. Díky tomu se v této malé zemičce daří ovoci, zelenině a obilí, ale také různým (a mnohdy jinde se nenacházejícím) druhům květin a také včelám, jejichž med se přidává snad úplně do všeho, co se dá v Mítíru najít. A především alkoholu.

Díky svojí poloze se prakticky nikdo z nich nemusí nikdy dostat do kontaktu s lidmi, což jim naprosto vyhovuje - lidskou rasu nemají rádi a jejich politika je tudíž nikterak nezajímá. Jediná lidská země, se kterou vedou nějaký kontakt, je samozřejmě Chain, ve kterém vybudují po Válce Prastarých několik dopravních a obchodních stezek, které propojují Mítír s Griantírem. Co se týče vztahů těchto dvou zemí, jsou trošku rivalské, ne však nepřátelské a není nikterak vzácné, že se obě zemičky propojují vzájemnými svazky.

V Mítíru silně zachovávají staré aerinské zvyky a díky okolním vlivům je tu také možnost řádně se starat o původní města starých aerinů (moderní aerinské národy žijí v tzv. osadách, které vůbec, ale vůbec města a vesnice nepřipomínají, protože to by bylo moc lidské). Nejznámějším z nich je staré posvátné město Elsím. Vzhledem k tomu, že během Vyhlazovací války byl prakticky celý Mitír srovnaný se zemí a následně započalo odbodí, kdy se snažil kompletně vymazat z historie Terry a povědomí lidí, nezbyla z jeho památek prakticky ani jediná a jeho zvyky byly takřka zapomenuty. Jediné, co ještě stále přetrvalo, jsou pověsti o tom, že Míjové žijí na korunách vrb podél řek a nezvané hosty, obzvláště mladé dívky, stahují pod hladinu a jejich duše si poté zavírají. Tyto pověsti se pravděpodobně udržely jenom proto, aby lidé na tato místa nezavítali.

Významné osobnosti:
  • Evan Liszkowicz Swarczeswik (mýtická postava)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanore Samanthe Lune | Web | 6. září 2017 v 22:41 | Reagovat

Tak ta země vážně existuje?  Nebo je z tvé fantazie?

2 Keavy | E-mail | Web | 7. září 2017 v 0:07 | Reagovat

[1]: Jak se to vezme. Všechny země, které se na Lacrii vyskytují, jsou inspirované nějakou v reálu existující (nebo ještě spíše jejím historickým obrazem), ale rozhodně bych netvrdila, že opravdu existuje, obyvatelé té původní, která mi nápad vnukla, by mě jistě hnali, kdyby to viděli :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama