Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Kapitola 30. - Problémy 1/4

19. června 2017 v 22:59 | Keavy

Tak, zatím mě nikdo nekamenuje, ale i tak jsem si říkala, že bych mohla přidat další kapitolu. Tak, prosíím.
Od oné události, která se stala v noci, byli všichni obezřetní a podezřívaví. Protože cestovali jen ve třech, navíc z toho jedna osoba byla doopravdy velmi cenná, nemohli si dovolit se rozdělit, aby někdo prozkoumal okolí. Zůstali tedy semknutí dohromady a s očima na stopkách pročesávali okolní podrost. Les, kterým chtě nechtě museli cestovat, nebyl moc hustý, avšak někdo, kdo chtěl zůstat jejich očím skryt, se dokázal schovat velmi pohodlně.
Během dalšího dne však na nikoho ani na nic podezřelého nenarazili a dokonce nic ani nikdo podezřelý nenarazil na ně. Princezna si užuž chtěla oddychnout, ale Kamelot všechny nabádal k opatrnosti. Věděl moc dobře, co tu noc ucítil - někde poblíž byl jejich nepřítel. A celou dobu, dokonce i v tento moment, kdy nad tím přemýšlel, jej doprovázel onen kovový pach nebezpečí, byť byl jen velmi slabý.
Hranice Chainu překonali bez úhony a bez vyrušení, byť Kamelot věřil, že dříve či později se onen problém vyloupne z mlhy. Samozřejmě, zlomyslný a nepříjemný Chain, to bylo to pravé místo k nečekanému útoku. Navíc se ze správných důvodů mohl obávat, že ona osoba či věc, která útok podnikne, bude mít co dočinění s temnou magií, ať už to bude sám nekromant, nebo jeho pouhý výtvor. A fakt, že někoho takového s velkou pravděpodobností brzy potká, se mu pranic nelíbil.
Princezna se ze začátku téměř neúnavně dožadovala, zda si je Kamelot doopravdy jistý, brzy se její dotazy změnily na jemné naznačování, jestli není unavený a nakonec ho nabádala, aby si alespoň trochu odpočal. Čím delší dobu však v Chainu strávili, tím více začínala být nejistá a ošívala se při každém křupnutí spadlé větvičky, na kterou omylem šlápla, a její nabádání pomalu zesláblo, až zmizelo docela. Ani Ziela nevypadala v místních hvozdech moc spokojeně. Kráčela celá napjatá, prsty volně obtočené kolem jílce meče.
Alespoň něco Chain dokázal - působil tak nepříjemně, že každý, kdo jím cestoval, byl mnohem opatrnější, než když se procházel obyčejným hájkem. Tady totiž z mlhy nevyskakovali loupežníci. Tady na člověka mohlo vybafnout něco, díky čemu by všichni na loupežníky vzpomínali jen v tom nejlepším. Ale obvykle by na ně nevzpomínali dlouho. Bohužel.
Když už se prodírali několikátý den mlhou, skrze kterou byly vidět jen ty stále stejné stromy, odvážila se Ziela šeptem otázat:
"Jdeme vůbec dobře? Připadá mi, že chodíme pořád v kruzích..."
Kamelot blahosklonně zavrtěl hlavou.
"V Chainu je snadné se ztratit, ale teď nás vede tady Eiw, která ví naprosto přesně, kde se nachází Qui, takže bych si s tím nedělal starosti," odvětil tiše, "navíc nemůžeme jít úplně stejnou cestou, jakou šli Ceanag s Cillianem, protože ti šli z Mítíru."
Ziela jen přikývla.
Allie zatím zasněně přemýšlela. Už jednou byli v Caem, ale tam to bylo jiné. Město zaříkávačů se nacházelo spíše na okraji Chainu, ve hvozdech, které ještě nebyly tak... nasáklé tou místní atmosférou, nebo jak by se to dalo nazvat. Ani ten spinet jí tam tehdy nepřipadal tak děsivý jako teď tady. Ještě štěstí, že tu nebyla sama, ale s Kamelotem a Zielou. Byť Ziela nepůsobila tak sebejistě jako dřív, v Baranee, Divině, nebo celou cestu sem, stále si Allie byla jistá, že se dokáže velmi neohroženě a velmi úspěšně postavit čemukoliv a komukoliv, kdo by jí s nepřátelskými úmysly zkřížil cestu. Teď už tu chyběl jenom Cillian… a Ceanag s Juditou, samozřejmě, jak si po chvíli dodala.
"Za jak dlouho se s nimi vlastně setkáme?" Pokusila se o konverzační tón, aby alespoň na hcvíli vyhnala z hlavy tu příšernou chainskou skladbu, která se opakoval celý den, od rána do večera, jen v malinko obměněných variacích.
"Můžeš se zkusit zeptat Eiw," odpověděl Kamelot, "ale zatím se netváří, že by to bylo v dohlednější době."
"Aha," Allie se nepodařilo z hlasu odstranit zklamání. Jak už to bylo dlouho, co odjela z Caem? Dlouho. Za tu dobu se stihla dostat za strýčkem, zpátky domů, tam objevila Kellyho a Locheho, kteří chtějí pravděpodobně zabít její matku a ovládnout celý svět… a Cillian byl někde daleko, takže o tom vůbec nic neví. A ona mu to ani prozatím nemůže říct, protože… protože ho musí nejdřív najít.
Ziela ji zatím zamyšleně pozorovala. Bylo naprosto jednoduché odhadnout, co se princezně honí hlavou. A upřímně se jí to moc nezamlouvalo.
Přemýšlí víc nad Cillianem, nebo nad tím, co se vlastně dje? Chvíli dumala, k jaké možnosti se přiklonit a nakonec došla k závěru, že za tuhle situaci si to bude muset s Cillianem speciálně vyřídit. Až se potkají, samozřejmě.

Kamelot měl úplně jiné problémy, než princezna se Zielou. Eiw je totiž pomalu ale jistě vedla k močálům, co si tak pamatoval. Nebo alespoň tedy odhadoval, že vstoupili do Spícího hvozdu. A tam se močály jistojistě nacházely. Na druhou stranu bylo vlastně docela nezvyklé potkat v Chainu nějaký hvozd, kde by se močály nenašly, takže bylo vlastně docela jedno, jak někdo ten shluk stromů pojmenoval. Každopádně se jednalo o močály. Místo plné nebezpečí a hlavně bludiček. Sice v Chainu žily i jiné bytosti, které neměl rád o to víc, nicméně bludičky k těm oblíbeným také zrovna nepatřily. A ještě k tomu představa, že by na ně měl někdo zaútočit ze zálohy… užuž si představoval, jak se se Zielou snaží vyškrábat odněkud z močálu sledujíc, jak jim někdo unáší princeznu před nosem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LM | E-mail | Web | 21. června 2017 v 22:29 | Reagovat

Vtipné a pútavé, ozaj ma to bavilo, teším sa na ďalšiu časť :)

2 Keavy | E-mail | Web | 26. června 2017 v 19:17 | Reagovat

[1]: Děkuju moc, další část na cestě :-D

3 Charlesaccic | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 14:16 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Show more!..</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama