Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Březen 2017

Týdenní update 10

27. března 2017 v 21:08 | Keavy |  Zápisník
Zdravím! Je konec března a navíc desátý týdenní update. A víte co? Asi bych to tu skončila - stejně už toho nepřibývá zase tolik, takže si myslím, že budu naprosto schopná to zase vyplňovat nahoru pod menu.
Takže... vítám vás u prozatím posledního týdenního updatu!

Samozřejmě, jako posledně nepřibylo toho moc - slovy začátek jedné jednorázovky. A teď to (možná, snad) pozitivnější - až se tu objeví celá, skončí pozastavení Interregna a začnu opět přidávat další kapitoly. Průběžných updatů se ale taky dočkáte, nebojte se. Nebude toho už ale tolik, protože píšu bakalářku a všechny ostatní věci ze života, o kterých bych chtěla psát, dávám na svůj druhý blog, tedy Májovou pasáž.

A ještě poslední věc, kterou jsem chtěla zmínit: ano, pořád chystám takové menší překvapení, kterého se můžete dopředu bát ;)

Sólo na zakázku - část první

26. března 2017 v 17:58 | Keavy
poslední týden byl jak jinak, než velmi rušný, asi už to prostě nebude lepší... možná proto mám hloupé tendence přidávat sem veškeré články až vždycky v neděli, když mi už opravdu připadá hloupé, že za celý týden vlastně nic nepřibylo...
Nu, nevadí. Za dnešek to sice vypadalo, že taky nic nepřibude, ale celková moje situace se vyvíjí tak, že mám opět krizi a nejsem schopná pořádně pracovat a tak jsem znovu odložila bakalářku na chvíli k ledu a místo toho se vrhla do vylévání své rozbolavělé duše mezi řádky. A vzniká z toho další povídka o sympaťákovi Erlandovi, se kterou bych se s vámi chtěl podělit. Nebo alespoň zatím s jejím fragmentem. Pokračování časem přibude, nebojte se. Nebo možná bojte?
Zatímco naposledy jsem mapovala závěr jeho cesty profesním životem, dnes bych se vrátila spíše na začátek.
A tady upozorňuji - povšimněte si, jak skoro celá Terra patří buržoazním hrabátkám, ale Chain je pořád za každou cenu stejný. A pořád vnějším světem ignorovaný. Divná karma, což...


Týdenní update 9

20. března 2017 v 21:55 | Keavy |  Zápisník
Achjo, už je to zase tady? Vážně zase konec pondělí? Nemáte někdy pocit, že by týden bylo třeba nafouknout aspoň o dva dny?
No... no... budiž. :D
Musím se přizat, že jsem za celý týden na blog pomalu ani neměla pomyšlení. Nejdřív jsem dodělávala věcí na laborky, pak psala test, nezvládla připravit si povídání o článku, kteréžto se mi tím posunulo na zítřek... no hrůza, co vám budu povídat. Navíc jsem zase tak trochu v háji a inspirace odlétla za kvetoucími třešněmi. Takže asi někam k vycházejícímu slunci, hm.
Tímto se velmi omlouvám jmenovitě LM, promiň, vážně mě to strašně mrzí, ale nic inteligentního a dokonce ani souvislého jsem nebyla schopná vymyslet...
Snad příště, i když tenhle týden mi tak trochu končí pohoda :D (ale víc se o tom asi rozepisovat nebudu, to tu není můj primární cíl xD)

Tedy - za poslední týden přibyl akorát popis uměleckého stylu, který ještě ke všemu nesahá ani do dob Interregna :d Ale budiž.

Běheme tohohle týdne si nejsem zrovna dvakrát jistá, co stihnu a co ne, ale už bych sechtěla pomalu chýlit k dalšímu přidávání nových kapitol :)

Revance

17. března 2017 v 21:08 | Keavy
Během období temna se začíná upouštět od starých principů, kromě válek s démony dochází také k různým revolucím a bojům, ale také z praktických důvodů k vývoji techniky a především osvobození smýšlení. Touhle dobou se také začíná pomalu upouštět od fiálismu, který v předchozích dobách hodně udával směr, a samozřejmě také od zažitých obyčejů.
V rámci revoluce se naopak stavby začínají opět snižovat, do kurzu se vrací oblouk a protože lidé mají se stavbami větší zkušenosti, můžou si dovolit stavět různá podloubí a celkově se přibližovat o něco více tanselským stavbám. Kromě toho stěny často zdobí různými vyškrabávanými sgrafity, nebo štukem (tedy omítkou, kterou vytvářejí třeba dojem velkých kamenů v místech, kde si mohli dovolit maximálně tak cihly).

Bohatí lidé si nechávají poprvé malovat portréty, což také nikdy nebývalo. Naopak náboženské motivy poněkud ustupují do pozadí.

Týdenní update 8

13. března 2017 v 20:32 | Keavy |  Zápisník
Tak a už je to tady. Další týden utekl jako voda a je čas na další update!
Popravdě řečeno je to tenhle týden opět šílená bída.

Přibyly celé dva nové články!
Článek číslo jedna pojednává o dalším uměleckém slohu Terry - Grietě a druhý článek je medailonkem vedlejší postavy Interregna, tedy generála Lorence.

Příští update bude 20.3. a už bych se opravdu chtěla alespoň pokusit něco napsat. Nevím, jestli Interregnum, nebo nějakou jednorázovku, ale něco ano

Grieta

10. března 2017 v 20:37 | Keavy
Grieta, nebo také často grietský sloh, volně navázala na sloh taneský. Tentokrát si lidé vzali za vzor namísto už přežitých tanselů aeriny, od kterých také pochází její název (přímo od národa Grianů).

Protože si lidé začali o něco víc věřit ve stavbě, začali hnát všechno do výšky směrem k bohům (resp. k jednomu, protože lidé v aerinskou víru přestali věřit velmi rychle). Valenou klenbu nahradili tzv. klenbou křížovou a všechny oblouky zašpičatěli. Protože se také objevilo víc metod barvení, okna se začala vyplňovat barevnými vitrážemi a stěny se stále zdobí různými freskami.

Kromě barevných iniciál se v knihách také začínají objevovat různé barevné ilustrace a také se malují první obrazy - opět obvykle s náboženskými motivy.

Lorence Poullaine

10. března 2017 v 20:37 | Keavy
Pohlaví: Muž
Rasa: Člověk
Věk: 43 let
Výška: 176 cm
Zaměstnání: Voják
Barva očí: Světle hnědá
Barva vlasů: Světle hnědá
Datum narození: 39 př.l.
Místo narození: Blíže nespecifikovaná vesnice poblíž Omnie
Výskyt:
Vedlejší postava Interregna

Lorence Poullaine se původně živil jako loupežník, jednoho dne se však rozhodl kát za své hříchy, vstoupil do armády a během války Pratsarých zaujmul místo starého generála. Čas od času však také pro královnu vykonává některé špinavé práce, například pronásleduje princeznu Allysandru při jejím opětovném útěku z domova.

Týdenní update 7

6. března 2017 v 22:55 | Keavy |  Zápisník
Ehm. Ehm. Tenhle týden se rovnal naprosté neaktivitě, za což se velmi vysoce omlouvám a mám velké ospravedlnění... tedy, vlastně ne, ale co už.
Popravdě jsem dodělávala zkoušku. A poté, co jsem ji dodělala, jsem měla trochu zabité další dny, které jsem musela řešit spíš historické věci, než ty povídkové. Jo, a taky jsem byla v divadle. Dvakrát. Na to, že píšu většinou po večerech, to je bohužel docela dost :( No... a... po zkoušce mě taky čekala tak trochu menší osobnostní krize, kdy jsem jenom zírala před sebe a donutila se tak maximálně číst knihu, ještě ke všemu ne školní a na psaní nebylo pomyšlení. Nicméně! Díky tomu všemu jsem dostala nápad, před kterým Layla s hvězdičkami ustupuje do pozadí, takže se máte čeho obávat. Pokud na něj tedy dojde. A také jsem se rozhodla, že v následujícím týdnu svoji nekativitu doženu. Což tedy půjde asi hodně těžko, ale aspoň se o to pokusím...

Nu, prozatím se mějte krásně a příští týden snad bude plodnější :)