Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

11.1.2018
  • Druhá část třicáté druhé kapitoly InterregnaToira

17. února 2017 v 22:46 | Keavy
A kromě egoistického článku také přináším další přírůstek mezi zemičky :) Sem cestovala Allie za svým strýčkem.

Toira je zemička kdysi dávno okupovaná kmeny z Plání. Naštěstí se je však obyvatelům podařilo po čase vyhnat a začít žít klidný a spořádaný život. I když, otázkou je, co vlastně takový spořádaný život znamená - spousta lidí ještě stále zůstala u kočovného života, kejklířství a občasného kradení, a druhá polovina našla zalíbení v podivných dupavých rytmických tancích, červených vějířích a rozzuřených býcích.

Móresy Toiry jsou na západ poněkud volnějšího ražení, ale ještě stále se tam něco málo ze slušných zvyků vystopovat dá. Bohužel, stejně tak se dá vystopovat i vliv východní. Zároveň tu nachází své zimoviště celkem početná menšina karavan kočovníků, kteří za hranicemi vystupují jako oblíbení kejklíři, hudebníci a umělci, v Toiře jsou však spíš vnímáni jako zloději, heretici a záškodníci.

Jedno z nejznámějších míst je královské město Arbesca, které však bylo po Válce Prastarých odsunuto a tehdejší král, pozdější regent, přesunul své sídlo do většího a později i honosnějšího Valgella.
Díky svému kotvišti se s Floratií neustále přebíjí v námořnických silách, avšak místo obchodu se toirské lodě plaví spíš za dobrodružstvím a poklady. Také jsou to toirští námořníci, kteří nosí nejčastější zprávy o tom, že v jednu chvíli je celý Oceán pokryt mlhou a když se z ní vypletou, doplují opět ke břehům Terry. Název Mlžný oceán tedy původně pochází od nich.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LM | E-mail | Web | 19. února 2017 v 18:00 | Reagovat

Pekný opis Toiry, úplne ju vidím pred sebou, podarená krajinka :)

2 Keavy | Web | 20. února 2017 v 12:55 | Reagovat

[1]: Tak to jsem ráda :) Když jsem ji vytvářela, upřímně jsem neměla sebemenšího tušení, co s ní, prostě to byl jenom bezejmenný kus země... a pak mě napadla spásná myšlenka, jak ji oživit, aby mohla vystupovat aspoň trochu samostatně a ne jako "takové to trapné pobřeží, které je vlastně přirovnatelné k Omnii a Floratii"... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama