Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

11.1.2018
  • Druhá část třicáté druhé kapitoly InterregnaTaneský sloh

25. února 2017 v 12:32 | Keavy
A protože už jsem s tím začala a hezky si to zavařila, budu sem také postupně přidávat něco málo o uměleckých slohách a proudech Terry. Uznávám, že to pro někoho budou čistě nezáživné články, ale... někomu to třeba zase Terru víc přiblíží :)
Kdo by se později chtěl na tenhle článek dostat, najde ho v Dějinách v hlavním menu ;)Taneský sloh se na Teře objevuje krátce poté, co se lidem podaří zavřít tansely do podsvětí.
To, že se této pro ně ne úplně pohodlné rasy zbavili, neznamenalo, že si nevšímali, s jakou důmyslností fungovali v normálním životě. A tak začali svoji hmotnou kulturu orientovat na ně.
Klasickým prvkem tohoto stylu jsou oblouky - přesněji řečeno oblouková okna a portály a jednoduchá valená klenba. Přeci jen, lidé se poprvé začínali stavět na vlastní nohy a stavěli něco trochu víc, než jen chajdy.

Často se malovalo na stěny především svatyní a také tvrzí. Jinak se toho z obrazů k velké smůle moc nezachovalo. Lidé však už měli písmo a většinu barev investovali do knih, které často mívají velké a hezké iniciály.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama