Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

11.1.2018
  • Druhá část třicáté druhé kapitoly InterregnaDuchové a strašidla

12. února 2017 v 22:55 | Keavy
A tohle je poslední a tak trochu sběrný šuplíček, jehož pravdivost je obzvláště u některých položek mírně diskutabilní. Mezi duchy se řadí duše zemřelých, které z nějakého důvodu neopustily tento svět a stále tu někde bloudí. Může se jednat o duchy vázané na určité místo, k určitému člověku, nebo určitému činu. Nebo jejich kombinaci. Nebo také k ničemu z toho. Bohužel, ve chvíli, kdy by vědci mohli získat grant na jejich výzkum, byla jejich exitence takřka potlačena především tím, že nikdo v magii a nadpřirozeno už dávno nevěřil...

Zatím se nám tu vyskytlo několik typů duchů:

Meluzíny
Duchové dívek potulujících se po chainských lesích. Nikdo přesně neví, jak umřely, a proč se rozhodly zůstat dlít v tomto světě - někde panuje pověst, že je někdo chytil a zabil při trhání vratiček. Pověsti dále pokračují a vyprávějí, že když tyto dívky zemřou, vrátí se jako duchové k osobě, která je zabila, usídlí se jí v komíně a tak dlouho tam teskně naříkají, dokud se jejich vrah nezblázní. Poté prý znovu odejdou do lesů trhat vratičky... a jejich výprava už nikdy neskončí. Někdy jsou však slyšet v komíně i dlouho poté, co se jejich původní vrah zbláznil, a dokonce i poté, co už v tom domě nežije. Je tedy možné, že se vracejí periodicky, protože v Chainu nenajdete snad žádný dům, který by alespoň jednu meluzínu neměl.
Dále se také říká, že vysávají z lidí život. To je také pravda, přeci jen, neberou svým nepřátelům jen rozum...

Banshee
Banshee je na světě jenom jedna. Nikdo neví přesně, kdy a kde a jak se vzala, prostě se jednoho dne svévolně objevila. Dohromady mívá dvě podoby. První, kdy vypadá jako mladá dívka s dlouhými hnědozrzavými vlasy a velkýma modrýma očima, je milá a hodná a čas od času ji uvidíte, jak v řece pere krvavou halenu, nebo jak po světě chodí s velkou lucernou zavěšenou na tyči. Její druhá podoba je o něco děsivější - jedná se o stejně vypadající mladou dívku, byť vysoce polbedlou, od hlavy až k patě zahalenou do pláště černého jak nejtemnější noc, s očima bez zorniček. Plíží se tiše jako stín a ječí tak, že můžou praskat okenní tabulky na kilometry daleko.
Že setkání s ní obvykle značí smrt někoho v okolí, to je asi všem nad slunce jasné.
První dodatek: na Teře sice existuje podsvětí a bůh smrti, bůh smrti se však nerovná smrtce - tu na Teře právě znázorňuje Banshee.
Dodatek číslo dvě: Víte, že jste se už s oběma verzemi Banshee mohli v povídkách alespoň jednou potkat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LM | E-mail | Web | 14. února 2017 v 20:59 | Reagovat

Paráda, máš tu už takmer všetky nadprirodzené bytosti, na ktoré si dokážem v túto chvíľu spomenúť a pár takých, ktoré ani nepoznám :D
Palec hore, milujem nadprirodzeno :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama