Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Únor 2017

Týdenní update 6

28. února 2017 v 8:59 | Keavy |  Zápisník
Vítám vás u šestého týdenníhí updatu (omlouvám se, že o trochu zpožděného) - a bohužel - nejspíš ještě stále ne posledního. Původně jsem si sice myslela, že bych už pomalu mohla mít něco napsané, koneckonců, je konec února a takhle to tu táhnu už dva měsíce, ale ještě stále to není žádná echt sláva... víte, když se i tady na chvíli podělím se soukromými věcmi - měla bych začít číst články a pomalu vypracovávat bakalářku, navíc mi do toho vlezla poslední zkouška, které jsem se teď snažila věnovat, na to (snad, doufám, ehm...) navážou praktika, ke kterým budu muset napsat protokoly... a ani ne za měsíc začíná sezona (tedy moje první bitva tenhle rok) a ještě zdaleka nemám všechno připravené. A samozřejmě škola a práce a tak dál... takže poslední dobou toho na mě je opět docela dost a nějak si nedokážu vyšetřit nějaký větší časový úsek, abych napsala nějaký delší souvislý text. A i kdyby byl, nějak prostě nevím, co napsat...
Takže se vysoce omlouvám, ale ještě chvíli zůstanu u doplňování různých věcí - ale asi to teď trochu povolí a bude toho ještě míň než doteď. Nebo aspoň podle toho, jak mi všechno půjde (řekněme, že čím míň budu psát a všechno půjde do háje, tím víc věcí se tu bude měnit :D).

A teď už končím s omlouváním a vymlouvání a otravováním. :D
  • Jarní úklid
  • Bannery u 1. - 10: kapitoly Přízraků
  • Nové články - článek o kulturním pozadí Terry, nová povídka o Tristanovi a přidán nový medailonek Tristana a pirátů

Taneský sloh

25. února 2017 v 12:32 | Keavy
A protože už jsem s tím začala a hezky si to zavařila, budu sem také postupně přidávat něco málo o uměleckých slohách a proudech Terry. Uznávám, že to pro někoho budou čistě nezáživné články, ale... někomu to třeba zase Terru víc přiblíží :)
Kdo by se později chtěl na tenhle článek dostat, najde ho v Dějinách v hlavním menu ;)

Krátký příběh o ještě kratším obléhání

24. února 2017 v 18:06 | Keavy
V návaznosti na předchozí článek jsem se rozhodla, že ještě po delší době přidám nějakou povídku, aby to nebylo jenom o updatech.
Když jsem něco napsala naposled, nějak se z toho vyvinul šílený citobol, který člověk napíše tak nějak na koleni a nemůže na něj být moc hrdý. Rozhodla jsem se tedy, že napíšu pokračování, které k tomuto citobolu patří a není (snad) až tak citobolné, už jenom proto, abych viděla, že zase dokážu plodit šílené bláboly, které jsou o ničem a které dokážou zaplnit několik stránek, ale nejedná se tam o žádné postpubertální tlachání nad zmařenou láskou nebo něčím podobným. Nu, snad to tentokrát vyšlo.
Opět se jedná víceméně o seznámení s jednou jistou osobou (která tu už mimochodem čertvě vlastní svůj čestný medailonek mezi dalšími postavami, kdybyste to nevěděli), která by se ve chvílích budoucích mohla objevit, alespoň víc jak v občasných zmínkách (třeba v krystalu!) a se kterou byste se, dle mého názoru mohli seznámit. A také protože jí není nikdy dost! :D
Zase to není nic moc dějového, ale tentokrát pozor, nejspíš se jedná o předmluvu, ke které postupně ještě pár krátkých (a snad i o trochu víc dějových) povídek přibude ;)

Piráti

24. února 2017 v 11:32 | Keavy
Nejsou sice nijak důležití, ale říkala jsem si, že je tu aspoň zmíním...
Vystupují krátce v Interregnu jakožto únosci Alyssandry, za níž chtějí získat tučné výkupné. Kšeftům se totiž díky rušivému elementu v podobě námořnice Laury moc nedaří. Bohužel, když ji úspěšně unesou, Cillian se svojí novou známostí Ceanag se ji vydajít zachránit a tak piráti nakonec stejně ostrouhají...
V Interregnu vystupují tři z jejich posádky: kapitán Berza a jeho dva podřízení piráti Scintillo a Malleus, působící na lodi především jako kuchař, což velmi rád zdůrazňuje.

Kulturní pozadí Terry

24. února 2017 v 11:12 | Keavy |  O vzniku povídek
Kdysi dávno, když jsem Terru vymýšlela (ano, původně jsem vymýšlela Terru, ne Lacrii, zbytek planety přibyl až časem a myslím, že je to opravdu hodně vidět :D), byla jsem pevně rozhodnuta, že vytvořím nějaký vlastní obraz naší planety. Něco jako Zeměplochu Terryho Pratchetta, ale ani zdaleka tak dokonalou, protože moje spisovatelské schopnosti, smysl pro humor, představivost ani sžíravá ironie skoro až vědeckým způsobem dotažená k dokonalosti ani zdaleka neodpovídají těm jeho. Později jsem zjistila, že celkově můj styl psaní a jeho styl psaní se diametrálně liší a ať bych se snažila jakkoliv, nikdy to nebude ani trochu podobné. Nejsem prostě ten typ, který by si z téměř globálních problémů mohl dělat legraci s takovou lehkostí. A tak jsem toho snad radši nechala a začala vymýšlet věci, které jsou mému srdci i pisatelskému peru bližší... a vzniklo toto.

Příběh o poutnících Aoifanu

24. února 2017 v 11:08 | Keavy
Tento příběh vypráví o tanselské dívce Ilyně, která se v době války zamilovala do aerinského chlapce Brana. Dlouho se scházeli potají tak, aby na jejich vzájemné city nikdo nepřišel, avšak jednoho dne jeden ze sporů mezi tansely a aeriny přešel v otevřený konflikt. Bran měl jít bojovat po boku ostatních aerinů proti tanselům i své milované. Ve svém nitru však věděl, že se Ilyně ani nikomu z její rasy nedokáže postavit, a tak, při jejich vzájemném loučení Ilynu požádal, aby jej zabila a on s ní tak nemusel bojovat. Ilyna však cítila to samé a Brana by zabít nikdy nedokázala - a tak ten večer oba dva prchli. Při jejich cestě se k nim přidali různí tvorové, především čtyři daimhithe - fénix Irdhíd, siruš Coenami, leviatan Marshael a behemot Lidhút. Společně se pak zastavili v cizí a neobydlené zemi, daleko od všech nepokojů a daleko od cizího světa, kde se všichni usadili a od té doby tam žijí šťastně a vesele až dodnes.

Příběhy o Tristanovi

24. února 2017 v 11:08 | Keavy
Tristan je původně ectra z Aoifanu, ale stejně, jako tomu bylo u příběhu o Lounethovi a Měsíční princezně, se z něj udělal normální člověk, aby v tom pro děti nebyly zmatky.
Tristan byl nejdřív lupič a vrah, který přepadal statky a zabíjel lidi a nikdo se mu nikdy nemohl postavit. Všechno se pro něj ale změnilo, když potkal dívku, do které se zamiloval. Jeho láska ovšem dopadla poměrně špatně, protože jeho milou zavraždili. Protože se nemohl smířit s její smrtí, začal ji hledat a hledal ji tak dlouho, dokud nedošel do podsvětí, kde ji věznil sám vládce, a žádal o její propuštění. Tam dostal tři úkoly, které musel splnit. A tady se příběh liší kraj od kraje a domácnost od domácnosti. V prvním konci ji poté vládce podsvětí propustí a všechno končí dobře. Druhý konec je mnohem častější - tam ji nepropustí a Tristana vyžene. A jemu tak nezbude nic jiného, než dál bloudit po světě. Během toho si podle všeho našel několik blízkých, kteří se s ním vydávali na různá dobrodružství, chránili hodné lidi před zlými a ochraňovali chudé.

Příběh o erijském princi

24. února 2017 v 11:08 | Keavy
Erijský princ je původem syn náčelníka nomádského kmene Bakešů, kteří zavítají do hlavního města Erisie. Tam princ spatří krásnou princeznu a oba se do sebe zamilují. To se ale nelíbí hlavnímu kancléři, který si dělá na princeznu kvůli bohatství země zálusk, a tak nechá prince zavřít do nejhlubšího vězení. Princezně zatím namluví, že ji její milovaný opustil a tudíž si musí vzít jeho. Princ se zatím neúnavně probojuje až před její komnaty - ale marně; vidí akorát, jak ji vezír unáší. A tak se vydává ji hleat i přes ta nejtemnější kouzla, co mu vezír připravil. Po cestě mu pomáhá věrný džin, s jehož pomocí prnceznu najde, vezíra odstraní a nakonec se ti dva přeci jen vezmou a žijí spolu šťastně až do smrti.

Příběh o Lunethovi a Měsíční princezně

24. února 2017 v 11:07 | Keavy
Původně příběh ze staré Terry, později kvůli rasové nesnášenlivosti a nakonec rasové neznalosti upravený do podoby příběhu dvou lidí.
Měsíční princezna je krásná velekněžka aerinů. Jednou při oslavách jara ji úplnou náhodou spatří tansel Luneth a na první pohled se do ní zamiluje. A dochází každý večer potají pod její okna a hraje jí na loutnu. Jednoho dne už to Měsíční princezně nedá a podívá se, kdo tak krásně hraje - a láska až za hrob je na světě. Ale velkněžka si přece nmůže vzít tansel a tansel si nemůže vzít aerina. A tak se zřeknou svých rodin a domovů a utečou spolu do lesů. Vypadá to, že budou žít šťastně až do smrti, avšak otec Lunetha se nedokáže smířit s jeho odchodem a viní za to Měsíční princeznu. A tak se promění v medvěda, a když ty dva najde, Měsíční princeznu roztrhá. A když to Luneth spatří, spáchá sebevraždu.

Tristan

24. února 2017 v 11:06 | Keavy
Pohlaví: Muž
Rasa: Ectra
Věk: ?
Výška: 185 cm
Zaměstnání: vše, co se mu nakáže, nejradši si hraje na minstrela
Barva očí: Pravé oko zelené, levé oko modré
Barva vlasů: Zrzavohnědá
Datum narození: ?
Místo narození: Aoifan
Výskyt:
Vystupuje v několika jednorázových povídkách, ale především je o něm zmínka ve druhé část Interregna

Tristan je aoifanská ectra s pochybnou minulostí a příběhy, které vypráví o jeho krutosti a moci. Lidé jej proto zavřeli do krystalu, který nechali střežit Míjům, aby se Tristan nikdy nedostal ven.