Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

11.1.2018
  • Druhá část třicáté druhé kapitoly InterregnaOmnie

17. ledna 2017 v 22:32
Sousedí s Tunelitem, ale táhne se na sever až k řece Ayeew, kde je poměrně nevybíravě ohraničena tzv. Valy. V chodu celého světa se tváří velmi důležitě a je vysoce proslulá svými špatnými vztahy především se sousedními zemičkami rozkládajícími se okolo Středoseverního moře. Ale abychom byli alespoň trochu milí - je proslulá zahradnictvím a jeho zdatným využitím, parfémy a bylinky jsou oblíbené téměř po celém světě.

Omnie se snaží ukázat, jak moc udává trendy ve všem od architektury až po módu, ale stále, když se na to podíváme pořádně, vidíme jisté vlivy Floratie. Potrpí si často na obrovskou noblesu a monumentálnost, nerada vypadá chudě.

Jejím hlavním městem je Divina a to až do konce patnáctého století, kdy se královské sídlo přesune do nového města s názvem Arya.
V politice i ve válčení si kupodivu vede celkem opbratně a po tzv. Válce prestarých k sobě připojí dvě další země, Toiru a Floratii. Během Vyhlazovací války se jí ještě podaří připojit Podhorský pás Chainu, teď již dávnovybydlený a zpustošený Griantír a Mítír. Po pádu Konce světa založí kolonii na Calmii, kterou na konci šestnáctého století téměř celou ovládne. Zároveň se jí v průběhu sedmnáctého století podaří připojit i celý Pohor.
Během války, která následuje po První apokalypse, k sobě připojí i území Tumubizajské Republiky. Po druhé apokalypse se však rozpadne na jednotlivé městké státy.

Významné osobnosti:
Politici:
Ostatní:
  • Shade (mytologická postava)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 22. ledna 2017 v 4:56 | Reagovat

díky za článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama