Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Nový rok! A taky anketa.

1. ledna 2017 v 14:36 |  Zápisník
Zdravím všechny, po opět další dvouměsíční nečinnosti.

Začíná nový rok a já už teď vidím, jak to tu bude dále vypadat. Musím se přiznat, že hluboká krize tvůrčí ještě stále přetrvává a protože letos budu psát bakalářku, bojím se, že ještě nějakou dobu přetrvávat bude. Navíc není čas. Chodím do školy, do práce, mám ještě další koníčky (sice jsou jenom dva, ale oba zabírají tak neuvěřitelné množství času...)
Navíc se musím přiznat, že moje nynější nespokojenost s oborem mě opět zavedla k původní středoškolské myšlence - proč vlastně nestudovat restaurátorství? A tak jsem se rozhodla, že si časem zkusím na tenhle obor podat přihlášku, spíš ze zájmu, než z touhy se tím živit. To chce ale dostatečnou přípravu, takže o to míň času mi zbude na další psaní.


Potom, jak už jsem dříve zmiňovala, mám problém se samotným Interregnem. Poslední kapitolou, kterou jsem teď zvěřejnila, jsem ukončila druhou část příběhu. Dějově jsem se tedy dostala do poloviny - ale v reálu mám pocit, že většina je toho ještě přede mnou. Interregnum píšu už dlouho a když se podívám na počet stránek, už teď je podobně dlouhé jako Královna moří... začala jsem ho psát v roce 2012 jako třetí povídku z Lacrie a částečně kvůli tomu, jsem celý tenhle blog tehdy založila. Byla jsem ještě někde ve třeťáku na střední, měla ještě naprosto nezruinované sny a jasný směr, kterým jsem se v životě chtěla ubírat. Od té doby se ale spousta věcí změnila - musela jsem přehodnotit výběr VŠ, poradit si s maturitou a přijímačkami, které pro mě byly něco úplně jiného, než jsem očekávala, a pak samotný nástup do nové školy, která mě ve většině ohledů zklamala, znechutila a zatáhla téměř na dno. A Interregnum tohle všechno prožívalo se mnou. A nejenom nálady, ale i vztahy s jinými lidmi, se v tom odrazily. Když se na to teď dívám zpětně, druhou část jsem psala v tomhle krizovém období, od maturity až do teď. A možná díky tomu si ho tak trochu se svým špatným obdobím spojuju a jsem z něj otrávená. Zároveň ale nemůžu upřít, že se drží úplně prvního plánu, který jsem s celou milou Lacrií před nějakými pěti lety měla, vystupuje tam Cillian a Ceanag, kteří pro mě jsou tahouni celého tohohle světa a vůbec jsem toho z té povídky napsala už tolik, že se mi končit ani nechce. Plus, byť si na to tady vlastně teď pořád stěžuju, stala se tak trochu zrcadlem mých nynějších pocitů. Začínám mít ale pocit, že potřebuju pauzu. Nebo... nevím.
Chodí mi sem málo lidí, ale jeden, možná i dva, čtenáři se tady najdou. Takže přesně na ně bych teď chtěla namířit svůj dotaz. Jak byste si přáli, aby to tu s povídkami vypadalo? (Neptám se na četnost přispívání, asi nebude moc valná)
Měla bych několik návrhů. Můžu se buďto dál pokoušet psát hlavně Interregnum. Nebo se pustit do něčeho nového a k Interregnu se vrátit, až nastane ten pravý čas. Na delší povídky bych měla dva návrhy - můžu se pustit do pokračování Královny moří, jejíž první kapitola se tady kdysi dávno objevila, ale zase velmi rychle jsem ji stáhla, nebo zabrousit do úplně jiného časového období, než tu zatím bylo (jaké, to se nechte překvapit :P).
Vytvořím pod článek menší anketu, aby ten jeden čtenář nemusel nutně psát komentář a jenom klikl. Nebo samozřejmě se může vyjádřit slovně a odkázat mě do patřičných míst - to už nechám čistě na něm. Byla bych ale ráda za jakýkoliv názor, protože mám pocit, že se plácám z kaluže, ze které sama neumím vylézt a potřebuju alespoň nějaké malé odpíchnutí.
Jenom musím podotknout, že v řpípadě "jen Interregna" vůbec netuším, jak moc budou kapitoly přispívat. Protože se z toho stalo už něco osobního, píšu prostě jenom, když na to přijde ta pravá chvíle. A ne jenom nálada. U ostatních povídek bych asi tyhle pocity neměla...
A nakonec bych ještě chtěla napsat, že zkusím psát po větších celkách a pak to sem celé hodit plus mínus naráz, abych neskončila kapitolu uprostřed děje a pak se tu dva měsíce nic nedělo a vy byste zapomněli, co jste vlastně naposled četli.

Abych vám to celé vysvětlila, k menšímu obratu totiž dochází i v mém životě. Některé věci bohužel nemůžu vzít zpátky, ale našla jsem něco, co by se dalo nazvat jako řešení a doufám, že tentokrát už ne nouzové. A přesně něco podobného bych chtěla najít i tady. Proto tohle celé vlastně píšu.

A pak ještě druhá věc, která plyne z té první - nevím, jak dlouho to bude, ale oficiálně vyhlašuju zastavení, aby to tu bylo hezky napsané. :D Nevím, jak dlouho bude trvat, možná ne déle, než nynější rozestup mezi jednotlivými kapitolami, možná o dost déle. Nevím, uvidím. Podle toho, jak mi práce půjde od ruky. Zatím bych tu chtěla doplnit reálie - v Interregnu se objevila spousta nových postav, které nemají svoje medailonky, sekce Obyvatelstvo je taky ve stadiu rozdělání, trošku bych se mohla pohrabat v dějepisu a aktualizovat mapičku... práce je tu dost. Navíc to jsou malé a celkem nenáročné článečky, takže bych z toho mohla vybruslit tak, že i když nebudou přibývat žádné nové kapitoly ničeho, něco se tu dít bude. Také jsem se ve volném čase chtěla opět vrhnout na kreslení, protože jsem na to už hodně dlouhou dobu nesáhla, a krom různých zátiší atd. bych mohla také namalovat pár obrázků týkajících se Lacrie a mohla bych je sem hodit.
Tímhle bych mohla aspoň trochu vynahradit to, že se tu vůbec, ale vůbec nic neděje...

A teď už jenom zbývá všem, kdo mi ještě zůstal, popřát vše nejlepší do nového roku, který snad bude lepší, než ten minulý! Zároveň vám, zbloudilcům, kteří stále přežíváte, chci poděkovat, že jste si našli čas a moje bludy přečetli. A za každé slovní komentáře, které se jsem od vás dostala, jsem velmi vděčná, byť to tak možná mnohdy nepůsobí.
~Děkuji!!

PS. a taky jsem změnila obrázek na pozadí, bludičky mě už vytáčely.
A jestli bych mohla poprosit o hlas v anketě. Anebo se rozhodnu sama! :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co za povídku bych teď měla psát?

Interregnum 40% (4)
Pokračování Královny moří 30% (3)
Povídku z úplně jiného období 30% (3)

Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 6. ledna 2017 v 0:43 | Reagovat

šťastný nový rok 2017
Spřátelíš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama