Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

11.1.2018
  • Druhá část třicáté druhé kapitoly InterregnaFaténi

29. ledna 2017 v 9:14
Jsou záhadný národ, který se potuluje po celé Teře a v lidech nezanechává dobrý pocit. Většinou se přezdívají hraničáři a jsou vítaní jen ve chvílích, kdy je potřeba jejich pomoc - počítají se totiž mezi nejlepší bojovníky, jaké kdy ostrov viděl. Mají tmavé vlasy s různými barevnými odlesky a poněkud zženštilé rysy, což alespoň muži velmi často zakrývají dlouhými vousy. Dokážou ve svých snech vidět do budoucnosti, což u nich poté prakticky pkaždé vyvolává podobné příznaky jako kocovina. Léčí to speciálními bylinkami pěstovanými trpaslíky v podzemí, na které si dost často navyknou a díky nim se jim také mění duhovky v odstíny pro oči naprosto nepřirozených barev.
Ač o nich koluje spousta příběhů, obvykle v nich figurují jen muži. Nikdo si tedy není úplně jistý, jestli se mezi nimi nachází nějaká osoba ženského pohlaví. Znamenalo by to tedy, že jsou částěečně propojení s ostatními obyvateli Terry, což vyvolává domněnky, jestli se jedná o samostatnou rasu, nebo o obyčejné lidi vyčleněné ze všeobecné společnosti kvůli svým schopnostem a povaze.
Jeden záznam o ženě z této rasy však je a je všeobecně známý. Jedná se o osobu jémenm Věštkyně, u které si nikdo není jistý věkem, která se díky své autoritě neformálně ujala vedení této skupiny obyvatel. Respektive jedinou osobou, kterou faténi poslouchají na slovo, když ji tedy potkají.
Nikdo si přesně neuvědomil okamžik, kdy Terru opustili. Někteří říkali, že vymřeli, jiní, že se pozabíjeli mezi sebou. Ti, kteří popírali jejich náležitost k samotné rase, se domnívají, že jejich schopnosti zmizely stejně jako ostatní magie s pádem Konce světa a z nich se stali obyčejní lidé,kteří se konečně zařadili mezi většinovou společnost. Nakonec se však mezi lidmi usídlila pověst, že s novou érou odešli daleko za moře hledat nový domov.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama