Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

11.1.2018
  • Druhá část třicáté druhé kapitoly InterregnaChain

22. ledna 2017 v 14:29
Chain je deštivá, mlžná a lesnatá země zabírající téměř celý pás pod Temným masívem. S touhle zemí nechce mít nikdo skoro nic společného. Kolují o ní podivné pověsti - v neprostupných hvozdech žijí duchové zemřelých, mezi kmeny stromů se potulují již dávno zapomenutá monstra a do toho všeho jsou slyšet tóny podivného nástroje. V těchto lesích prý nemizí jen lidé, ale dokonce celá města bývají zavalena mlhou a dočista zapomenuta. Zlí jazykové často tvrdí, že místní obyvatelé mají krev namíchanou s krví tanselů.

Chain se na první pohled může zdát temný a nehostinný, na ten druhý se však jedná o zemičku se svojí vlastní svéráznou kulturou přizpůsobenou tamějším děsuplným a romantickým mravům, kterou však nikdo jiný obvykle nechápe.
Chain se může pyšnit největší knihovnou v celé Armulské Teře, vynálezem novin a turnýry a sestrojením spinetu. Pochází odsud také spousta umělců, především hudebních skladatelů. Také se tu nachází město zaříkávačů Caem, v pozdějších dobách po Vyhlazovací válce vylidněné a opravené na prestižní untaké druhá univerzitní město. Kromě toho se tu nachází také druhá nejprestižnější univerzita z Armulské Terry - univerzita v Obscariu. Obojí bohužel zanikne po První apokalpyse.

Politicky je Chain velmi neutrální země a do politiky se nikdy moc neplete. Dá se tudíž celkem libovolně připojovat k jakémukoliv území. Díky její atmosféře, pověstem a reálýnm věcem, co se tam od nepaměti dějí, se však jedná o místo, o které se žádná země radši nestará.
Chainské výstřednosti zcela vymizí během Vyhlazovací války a z Chaiun se na několik století stane normální země jako každá jiná. Po první apokalypse na jejím území opět začnou rychlostí blesku růst stromy a mezi nimi se opět začne povalovat neprostupná mlha vyplněná temnými tóny spinetu.

Významné osobnosti:

Malíři:
  • Edgar Valmor
Hudební skladatelé:
  • Frederick Corbiere
Spisovatelé:
Ostatní:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 25. ledna 2017 v 8:47 | Reagovat

tam chci O_O

2 Keavy | Web | 29. ledna 2017 v 0:03 | Reagovat

[1]: No, taky je to jedna z mých top zemí na Lacrii :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama