Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Leden 2017

Týdenní update 2

31. ledna 2017 v 14:59 Zápisník
Tenhle týden byl takový zlý, nějak jsem se k blogu vůbec nedostala, za což se vysoce omlouvám. Ale znáte to, zkouškové je prostě peklo, zvlášť, když se vám moc nedaří. Každopádně tyhle články mě sem aspoň čas od času dostanou a já aspoň něco napíšu, takže tu není zase tak mrtvo ^_^
Tak, konec hlášení. A teď co na vás v tomhle updatu čeká:
 • Nové články
 • Menu
 • Odkazy
 • Příběhy ze zákulisí
 • Anketa
Jdeme na věc!


Faténi

29. ledna 2017 v 9:14
Jsou záhadný národ, který se potuluje po celé Teře a v lidech nezanechává dobrý pocit. Většinou se přezdívají hraničáři a jsou vítaní jen ve chvílích, kdy je potřeba jejich pomoc - počítají se totiž mezi nejlepší bojovníky, jaké kdy ostrov viděl. Mají tmavé vlasy s různými barevnými odlesky a poněkud zženštilé rysy, což alespoň muži velmi často zakrývají dlouhými vousy. Dokážou ve svých snech vidět do budoucnosti, což u nich poté prakticky pkaždé vyvolává podobné příznaky jako kocovina. Léčí to speciálními bylinkami pěstovanými trpaslíky v podzemí, na které si dost často navyknou a díky nim se jim také mění duhovky v odstíny pro oči naprosto nepřirozených barev.
Ač o nich koluje spousta příběhů, obvykle v nich figurují jen muži. Nikdo si tedy není úplně jistý, jestli se mezi nimi nachází nějaká osoba ženského pohlaví. Znamenalo by to tedy, že jsou částěečně propojení s ostatními obyvateli Terry, což vyvolává domněnky, jestli se jedná o samostatnou rasu, nebo o obyčejné lidi vyčleněné ze všeobecné společnosti kvůli svým schopnostem a povaze.
Jeden záznam o ženě z této rasy však je a je všeobecně známý. Jedná se o osobu jémenm Věštkyně, u které si nikdo není jistý věkem, která se díky své autoritě neformálně ujala vedení této skupiny obyvatel. Respektive jedinou osobou, kterou faténi poslouchají na slovo, když ji tedy potkají.
Nikdo si přesně neuvědomil okamžik, kdy Terru opustili. Někteří říkali, že vymřeli, jiní, že se pozabíjeli mezi sebou. Ti, kteří popírali jejich náležitost k samotné rase, se domnívají, že jejich schopnosti zmizely stejně jako ostatní magie s pádem Konce světa a z nich se stali obyčejní lidé,kteří se konečně zařadili mezi většinovou společnost. Nakonec se však mezi lidmi usídlila pověst, že s novou érou odešli daleko za moře hledat nový domov.

Týdenní update 1

22. ledna 2017 v 15:02 Zápisník
Tak jsem se nějak rozhodla, že z časových důvodů budu nějakou dobu dělat na konci týdne shrnutí, sbych to všechno pokaždé nevypisovala nahoru... (já vím, proto to tam je, ale znáte, zkoušky a nutkavý pocit toho, že byste se měli učit...)
Zatím to, co přibývá, není až tak čtitelné, ale na stranu druhou, něco málo tu je, namísto toho, aby tu až do skončení ankety bylo naprosto mrtvo, pusto a prázddno. A taky se to třeba někomu bude hodit, když bude zvědavý, nebo když si nebude jistý, kam se to v ději zrovna dostal.

A teď už k tomu avizovanému shrnutí:
 • V sekci Obyvatelstvo se objevilo něco málo o pupách (konečně :D ) a bludičkách
 • Přibyly medailonky Rodwika a Antonia (postavy momentálně se vyskytující v Interregnu)
 • Konečně jsem začala psát i něco o samotných zemích - a začala jsem Omnií a Chainem
Ne všechno je propojené s menu, ale to poladím asi až po příští zkoušce, která je začátkem příštího týdne. Promiňte, brzy napravím.

Druhou věcí je to, že jsem konečně dala pryč obrázky z menu. Touž možná před delší dobou, nejsem si úplně jistá... ale jsou pryč. A celkově mi to menu připadá nějaké okousané, takže se asi velmi brzy dočká nějakété opravy. Takže jestli se tu najde někdo, komu v menu něco chybí, může se ozvat a já to třeba napravím :)

A poslední věc, která... ehm... asi není nejzajímavější, ale říkala jsem si, že bych se s ní mohla podělit.
Víte, někdy na začátku září jsem se zmínila o tom, že mám ještě jeden blog. No, je to tak. Není zrovna moc povídkový, spíš se tam objevují věci, které vídám denodenně okolo sebe - tenhle blog jsem tím totiž nechtěla zahlcovat a chtěla ho nechat primárně jen o Lacrii.
Párkát se to přestěhovalo, párkrát jsem to málem zrušila... ale ještě stále to živoří a během loňského roku jsem se tomu věnovala skoro víc, než tomuhle blogu.
No, a tak, kdyby někoho zajímalo, jak vlastně žiju mimo Lacrii, co dělám a tak... tak se může podívat :)
Přidala jsem to jako další položku do menu s názvem "Autorka" - časem to také nějak zminimalizuju, ale tuhle ikonku jsem už našla uloženou ve skrytém zákoutí svého uživatelského účtu, tak jsem ji sem zatím dala takhle velkou a křiklavou.

Tak, toť vše. Další Týdenní update je z technických důvodů posunutý až na 31. ledna, do té doby je tu předběžné varování chaotického objevování se článků O:)

~Mějte se famfárově!

Chain

22. ledna 2017 v 14:29
Chain je deštivá, mlžná a lesnatá země zabírající téměř celý pás pod Temným masívem. S touhle zemí nechce mít nikdo skoro nic společného. Kolují o ní podivné pověsti - v neprostupných hvozdech žijí duchové zemřelých, mezi kmeny stromů se potulují již dávno zapomenutá monstra a do toho všeho jsou slyšet tóny podivného nástroje. V těchto lesích prý nemizí jen lidé, ale dokonce celá města bývají zavalena mlhou a dočista zapomenuta. Zlí jazykové často tvrdí, že místní obyvatelé mají krev namíchanou s krví tanselů.

Chain se na první pohled může zdát temný a nehostinný, na ten druhý se však jedná o zemičku se svojí vlastní svéráznou kulturou přizpůsobenou tamějším děsuplným a romantickým mravům, kterou však nikdo jiný obvykle nechápe.
Chain se může pyšnit největší knihovnou v celé Armulské Teře, vynálezem novin a turnýry a sestrojením spinetu. Pochází odsud také spousta umělců, především hudebních skladatelů. Také se tu nachází město zaříkávačů Caem, v pozdějších dobách po Vyhlazovací válce vylidněné a opravené na prestižní untaké druhá univerzitní město. Kromě toho se tu nachází také druhá nejprestižnější univerzita z Armulské Terry - univerzita v Obscariu. Obojí bohužel zanikne po První apokalpyse.

Politicky je Chain velmi neutrální země a do politiky se nikdy moc neplete. Dá se tudíž celkem libovolně připojovat k jakémukoliv území. Díky její atmosféře, pověstem a reálýnm věcem, co se tam od nepaměti dějí, se však jedná o místo, o které se žádná země radši nestará.
Chainské výstřednosti zcela vymizí během Vyhlazovací války a z Chaiun se na několik století stane normální země jako každá jiná. Po první apokalypse na jejím území opět začnou rychlostí blesku růst stromy a mezi nimi se opět začne povalovat neprostupná mlha vyplněná temnými tóny spinetu.

Významné osobnosti:

Malíři:
 • Edgar Valmor
Hudební skladatelé:
 • Frederick Corbiere
Spisovatelé:
Ostatní:

Pupy

22. ledna 2017 v 14:29
No, zařadím je sem také, i když si nejsem jistá, jestli sem přímo patří. Jedná se o malé panenky, do nichž podle legendy jejich stvořitelka vložila kamenec místo srdce. Od té doby se chovají jako obyčejní živí tvorové, i když s jejich dorozumíváním může mít okolí opravdu velké problémy, nebo ještě spíš - pokud se to nenaučí, nikdy se s nimi bavit nebudou moct a také jim neporozumí. Podobně obtížné je se jich zbavit - protože nejspu živé, nemůžou umřít a ještě ke všemu mají obrovský pud sebezáchovy, takže jsou doopravdy nesmrtelné. Zbožňují pampelišková semínka, takže je většinou najdete na místech, kde se to těmito rostlinkami jen hemží. Často otvírají pusu a vyplazují jazyk - jen tak, bez nějakého většího smyslu. Všechny jsou skrz své kamence myšlenkově propojené, takže každá ví o těch zbývajících, a když chce, ví, o čem ty další přemýšlí.


Vpříbězích se jich pár vyskytuje:

Antonius

22. ledna 2017 v 14:29 | Keavy
Pohlaví: Muž
Rasa: Orákulum
Věk: ?
Výška: 178 cm
Barva očí: Fialová
Barva vlasů: Popelavě blond
Datum narození: ?
Místo narození: ?
Výskyt:
Vedlejší postava Interregna


Antonius je podivný a tajemný mladý muž, u kterého si nikdy nikdo nemůže být jistý, o co mu vlastně jde. Ve své prapodstatě všechno dělá pro něaké vyšší dobro, ale obvykle se řídí pravidlem "účel světí prostředky".Povaha:
Antonius je velmi klidný a přestože se zdá být mírně vyšinutý, opak je pravdou - všechno, co udělá, má nějaké opodstatnění a obvykle to dělá s rozvahou, ačkoliv se to tak navenek vůbec nemusí jevit. Je vysoce poetický a představuje si sebe sama jako romantického hrdinu zmítaného uprostřed nějaké tragédie a ostatní obvykle staví do nějakých dalších rolí. Často se snaží vyjadřovat básnicky a rozmáchle a používá různá rčení a říkanky, kterým málokdo rozumí.


Vzhled:
Něčím velmi připomíná čistého aerina ze starých časů - je vysoký a štíhlý, má dlouhé vlnité popelavě blond vlasy a světle fialkové oči. Velmi často se obléká téměř až divadelně, což podtrhuje éteričnost, s jakou by se mohl přihlížejícím jevit.

Omnie

17. ledna 2017 v 22:32
Sousedí s Tunelitem, ale táhne se na sever až k řece Ayeew, kde je poměrně nevybíravě ohraničena tzv. Valy. V chodu celého světa se tváří velmi důležitě a je vysoce proslulá svými špatnými vztahy především se sousedními zemičkami rozkládajícími se okolo Středoseverního moře. Ale abychom byli alespoň trochu milí - je proslulá zahradnictvím a jeho zdatným využitím, parfémy a bylinky jsou oblíbené téměř po celém světě.

Omnie se snaží ukázat, jak moc udává trendy ve všem od architektury až po módu, ale stále, když se na to podíváme pořádně, vidíme jisté vlivy Floratie. Potrpí si často na obrovskou noblesu a monumentálnost, nerada vypadá chudě.

Jejím hlavním městem je Divina a to až do konce patnáctého století, kdy se královské sídlo přesune do nového města s názvem Arya.
V politice i ve válčení si kupodivu vede celkem opbratně a po tzv. Válce prestarých k sobě připojí dvě další země, Toiru a Floratii. Během Vyhlazovací války se jí ještě podaří připojit Podhorský pás Chainu, teď již dávnovybydlený a zpustošený Griantír a Mítír. Po pádu Konce světa založí kolonii na Calmii, kterou na konci šestnáctého století téměř celou ovládne. Zároveň se jí v průběhu sedmnáctého století podaří připojit i celý Pohor.
Během války, která následuje po První apokalypse, k sobě připojí i území Tumubizajské Republiky. Po druhé apokalypse se však rozpadne na jednotlivé městké státy.

Významné osobnosti:
Politici:
Ostatní:
 • Shade (mytologická postava)

Bludičky

17. ledna 2017 v 22:32
Jedná se o drobné přízraky dosahující zhruba deseti centimetrů na výšku, které jsou jiank mírně podobné lidem, faténům nebo aerinům. Pro osoby, které však nejsou moc spirituálně založené, vypadají spíš jen jako mlhovité koule. Žijí v chainských lesích a lidskou rasu s očividnou radostí nechávají uvnitř bloudit a pak topit v tamějších bažinách, kde se usazují. Vyčleňují se z nich tzv. šediví - cosi jako velká rada, která dohlíží na to, aby jejich společenstvo běželo tak, jak má. Pokud nějaká bludička v jejich očích poruší zásady jejich chování, dostane přidělené fyzické tělo, ve kterém se musí vydat mezi své největší nepřátele - lidi. V lidském světě musí zůstat až do své fyzické smrti, kterou šediví také korigují stárnutím. Poté se navrací zpět ke společenstvu.

Rodwig Derwanicz Szpruszel

17. ledna 2017 v 22:32
Pohlaví: Muž
Rasa: Aerin
Věk: ?
Výška: 156 cm
Zaměstnání: Kněz
Barva očí: světle modrá
Barva vlasů: popelavě blond
Datum narození: ?
Místo narození: Lesawka
Výskyt:
Vedlejší postava Interregna


Rodwig je kněz žijící v Elsímu, toužící po tamějším nejvyšším postu. Zároveň je také předem domluveným snoubencem Ceanag, ale ani jeden z těch dvou z toho není moc nadšený. Není moc dobrodružně laděný, ale i přesto nějakou dobu doprovází Cilliana, Ceanag a Juditu fo Coemyry.