Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Klasické příběhy a pohádky Terry

14. července 2015 v 20:41 | Keavy
Protože se o některých příbězích v povídkách často zmiňuji, ale nemám v plánu z nich kdy udělatplnohodnotnou povídku, ale dál je jenom používat jako součást folklóru, rozhodla jsem se, že aspoň stručně napíšu, o čem tyto příběhy jsou. Navíc, kolují od domácnosti k domácnosti, takže nemají ucelený vyprávěcí systém.Příběh o Lunethovi a Měsíční princezně
Původně příběh ze staré Terry, později kvůli rasové nesnášenlivosti a nakonec rasové neznalosti upravený do podoby příběhu dvou lidí.
Měsíční princezna je krásná velekněžka aerinů. Jednou při oslavách jara ji úplnou náhodou spatří tansel Luneth a na první pohled se do ní zamiluje. A dochází každý večer potají pod její okna a hraje jí na loutnu. Jednoho dne už to Měsíční princezně nedá a podívá se, kdo tak krásně hraje - a láska až za hrob je na světě. Ale velkněžka si přece nmůže vzít tansel a tansel si nemůže vzít aerina. A tak se zřeknou svých rodin a domovů a utečou spolu do lesů. Vypadá to, že budou žít šťastně až do smrti, avšak otec Lunetha se nedokáže smířit s jeho odchodem a viní za to Měsíční princeznu. A tak se promění v medvěda, a když ty dva najde, Měsíční princeznu roztrhá. A když to Luneth spatří, spáchá sebevraždu.

Příběh o Erijském princi
Erijský princ je původem syn náčelníka nomádského kmene Bakešů, kteří zavítají do hlavního města Erisie. Tam princ spatří krásnou princeznu a oba se do sebe zamilují. To se ale nelíbí hlavnímu kancléři, který si dělá na princeznu kvůli bohatství země zálusk, a tak nechá prince zavřít do nejhlubšího vězení. Princezně zatím namluví, že ji její milovaný opustil a tudíž si musí vzít jeho. Princ se zatím neúnavně probojuje až před její komnaty - ale marně; vidí akorát, jak ji vezír unáší. A tak se vydává ji hleat i přes ta nejtemnější kouzla, co mu vezír připravil. Po cestě mu pomáhá věrný džin, s jehož pomocí prnceznu najde, vezíra odstraní a nakonec se ti dva přeci jen vezmou a žijí spolu šťastně až do smrti.

Příběhy o Tristanovi
Tristan je původně ectra z Aoifanu, ale stejně, jako tomu bylo u příběhu o Lounethovi a Měsíční princezně, se z něj udělal normální člověk, aby v tom pro děti nebyly zmatky.
Tristan byl nejdřív lupič a vrah, který přepadal statky a zabíjel lidi a nikdo se mu nikdy nemohl postavit. Všechno se pro něj ale změnilo, když potkal dívku, do které se zamiloval. Jeho láska ovšem dopadla poměrně špatně, protože jeho milou zavraždili. Protože se nemohl smířit s její smrtí, začal ji hledat a hledal ji tak dlouho, dokud nedošel do podsvětí, kde ji věznil sám vládce, a žádal o její propuštění. Tam dostal tři úkoly, které musel splnit. A tady se příběh liší kraj od kraje a domácnost od domácnosti. V prvním konci ji poté vládce podsvětí propustí a všechno končí dobře. Druhý konec je mnohem častější - tam ji nepropustí a Tristana vyžene. A jemu tak nezbude nic jiného, než dál bloudit po světě. Během toho si podle všeho našel několik blízkých, kteří se s ním vydávali na různá dobrodružství, chránili hodné lidi před zlými a ochraňovali chudé.

Příběh o poutnících Aoifanu
Tento příběh vypráví o tanselské dívce Ilyně, která se v době války zamilovala do aerinského chlapce Brana. Dlouho se scházeli potají tak, aby na jejich vzájemné city nikdo nepřišel, avšak jednoho dne jeden ze sporů mezi tansely a aeriny přešel v otevřený konflikt. Bran měl jít bojovat po boku ostatních aerinů proti tanselům i své milované. Ve svém nitru však věděl, že se Ilyně ani nikomu z její rasy nedokáže postavit, a tak, při jejich vzájemném loučení Ilynu požádal, aby jej zabila a on s ní tak nemusel bojovat. Ilyna však cítila to samé a Brana by zabít nikdy nedokázala - a tak ten večer oba dva prchli. Při jejich cestě se k nim přidali různí tvorové, především čtyři daimhithe - fénix Irdhíd, siruš Coenami, leviatan Marshael a behemot Lidhút. Společně se pak zastavili v cizí a neobydlené zemi, daleko od všech nepokojů a daleko od cizího světa, kde se všichni usadili a od té doby tam žijí šťastně a vesele až dodnes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama