Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

11.1.2018
  • Druhá část třicáté druhé kapitoly InterregnaEctry

3. října 2014 v 23:33
Ectrám se také říká Poutníci Aoifanu a je nutno říct, že místní je zase tak moc nemusí (představte si třeba, jakou nelibost by vzbudil Aragorn v hobití krčmě). Také jsou poněkud odlišní. Dokonce se tvrdí, že nebyly stvořené bohy, tak jako ostatní duchové. Podle tohohle romantického shakespearovského příběhu se do sebe zamiloval aerin a tanselská dívka zrovna uprostřed jednoho ze spousty vyhrocených sporů, které tyto národy mezi sebou vedly. A protože bylo jasné, že za daných podmínek nemůžou žít spolu, utekli do Aoifanu, kde by mohli žít šťastně a vesele až do smrti. Jenomže jejich děti byly už Aoifanem nasáklé a nedalo se to nijak změnit. A tak vzniklo něco zcela nového a neočekávaného, tedy ectry.
Díky svým magickým schopnostem jsou dalšími cíli pro zaříkávačské vyvolávání. Protože však nejsou úplně stejné jako ostatní duchové, dokážou si svoji podobu udržet v reálném světě i samy, takže zaříkávači mají o dost práce méně. A tak spojenectví mezi nimi není jen chvilkové - zaříkávač svojí životní energií udržuje ectru na Teře a dokonale ji ovládá až do svojí smrti, nebo propuštění ectry. Proože je to velmi jednoduchý a účinný způsob, jak se stát silným, úžasným a dokonalým, patří do zkoušky dospělosti vyvolání a "smlouva" s ectrou, z čehož rovnou vyplývá, že každý zaříkávač má svého ochránce.
Asi nejznámější ectrou na celé Teře je Tristan, který se nějakým, pro všechny záhadným, způsobem, dokázal zbavit ustálených pravidel a drží si vlastní podobu i bez zaříkávače, se kterým by měl dohodu. A to z něj činí pro lidi poměrně nebezpečného tvora.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama