Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Červenec 2013

Sněžítko 3/3

11. července 2013 v 18:01
"Ta obloha se mi nelíbí," vrtěla Iife hlavou, "před chvílí přece pršelo. Nemělo by se aspoň trochu rozednít?"
Arrien si lámal hlavu nad knihou. Zatím pořád neříkala nic. A to už bloudili nějakou chvíli. Měl dokonce podezření, že bloumají pořád v kruzích.

Sněžítko 2/3

11. července 2013 v 18:01
Iife seděla způsobně na pařezu a koutkem oka sledovala, co se děje tu, a kdo zase stojí támhle, a přála si, aby to, co před chvílí začalo, už konečně skončilo, protože sedět přesně tak, jak ji to učila chůva, bylo doopravdy nepohodlné.
Díky osobě v kápi se dostala na tuhle mýtinku, kde ji sledovalo několik dalších párů očí, které vypadaly, že tu neměly co dělat. Připomínaly jí oči, jež vídala v Alarécii, jenže to nebyly tak úplně ony. Jako by jim místní svět nevyhovoval. Že tomu tak nejspíš opravdu bude, ji přesvědčilo, když se na alarézké poměry vysoká a krásná žena představila jako Taleminie a poznala prsten, který Iife dostala od Relitia a nosila zavěšený na tkaničce okolo krku, protože by jí byl jinak přespříliš velký.

Sněžítko 1/3

11. července 2013 v 18:01
Až v přemíře blankytné záplavy, kterou kdysi na nějakém, s nejvyšší pravděpodobností mírně obskurním místě nazvala jakási bizarní osoba nebem, v závratné hlubině pod bílými načechranými obláčky, nebo spíše oblaky, se chladným vzduchem hnala vzducholoď. Oproti těm šlehačkovitým gigantům působila až směšně titěrně a miniaturně, a to byly mraky daleko. Kdyby se přiblížily, dokázaly by ji slupnout jako malinu a pro příště by si vzaly ještě košík, kdyby se náhodou jednalo o celou vzducholodní flotilu. Koneckonců, čím víc malin, tím lépe. Dnes na to však očividně neměly náladu, a tak vzducholoď plula bez větších obtíží, kdyby se ovšem odečetly občasné poryvy větru, jež ji tu a tam nahnuly na tu či onu stranu. Něco podobného se zrovna stalo před chvílí. Vzducholoď se mírně rozhoupala, pak ale s novou energií vyrazila vpřed. Takovéhle pohyby se stávaly tak často, že posádku již nedokázaly vyvést z míry.

Příběhy slunce a měsíce

11. července 2013 v 17:57 | Keavy

Příběhy slunce a měsíce je rubrika, kde nenajdete žádné ohromné škrabopisné "romány", ale kratší povídky, případně různá folklórní vyprávění Lacrie.

Klasické příběhy a pohádky Terry

Různé příběhy, které se na Teře vyráví dětem před spaním, pověsti, které se vážou k různým místům...


Ze života zaříkávače Erlanda

Erland byl největším zaříkávačem své doby. Tedy, alespoň se to tak říkalo, všichni však vědí, že tím, co jej dělalo tak velikým, byla jeho ectra Tristan. A Tristan se stal i dlouho po svém uvěznění neblaze proslulou legendou. Možná, že v řádcích této dvojici věnovaných, zjistíme důvod.


Sněžítko

Příběh se odehrává na Mlžném kontinentu a vypráví o malé Iife, která se vydává najít Královnu, aby mohla zachránit svůj malý svět uzavřený uvnitř skleněného sněžítka.


Kámen Amberu

Tristan je typický dobrodruh vydávající se za jakýmkoliv praštěným dobrodružstvím. Není proto divu, že se vydá se skupinkou aerinů s krásnou Erhain v čele hledat kámen z pověstí. Ne všechny cesty jsou však takové, jak se na první pohled zdá...

Putování za svobodou: Šarlatový měsíc

11. července 2013 v 17:04
Někdo vyšívá, jiný zase šikanuje lidi okolo. Někdo si čte, nebo sleduje filmy. Anebo v horším případě obojí. Zephyr díky všem příběhům, které načetla a nasledovala, došla k názoru, že není lepšího života, než být úžasnou archeoložkou, která zažívá různá dobrodružství. A přesně tenhle motiv ji vede ke všem útěkům z domova a dokonce i k finální nebetyčné hlouposti - hledání pokladu, který by měl náležet trpaslíkům vystupujícím v některých legendách. Samozřejmě, že ji rodina nechává hledat, někdy trochu jako zločince, ale ne vždy se toto hledání obejde bez menších problémů...

Žánr: Snad už trochu méně pastelová fantasy
Stav: Rozepsaná - pozastavená


(Šarlatový měsíc) Kapitola 1. - Střípky v temnotě

3. července 2013 v 11:40
Tak jo, první kapitola, takový trochu rozjezd o ničem. No. Tak. V příští kapitole se snad začne něco málo dít :)