Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Květen 2013

(Interregnum) Kapitola 12. - Město zaříkávačů 2/2

27. května 2013 v 18:35

Když vzplanuly první budovy, všichni se vrhli je hasit. Teď se už po okolí pohybovalo jen pár měňavců, kteří nevěděli, co udělat dřív. Zaříkávači byli silní, ale proti nemrtvím neměli žádnou šanci. Na Caem obvykle nikdo neútočil. A když někdo, byl to normální živý, proti kterým platila osvědčená strategie. Tohle bylo něco nového. Dokonce ani ectry si nebyly jisté, co mají udělat.

(Interregnum) Kapitola 12. - Město zaříkávačů 1/2

27. května 2013 v 17:43

Následující noci byly o něco příjemnější než předchozí; Judita trvala na tom, že bude držet hlídku dohromady s Ceanagem i Cillianem, takže se oba dva víc vyspali. Po princezně to samo sebou nikdo nechtěl, obvykle byli rádi, že přežila celou cestu.
Nedávno překročili hranice Chainu. V této zemi Cillian také nikdy nebyl, ačkoliv se o ni velmi zajímal. Země plná mlhy a věčných dešťů skrápějících četné lesy. Podle pověstí tu žili nemrtví, pocházely odsud Venelecty, někde se zde tyčila Mlžná hora a dokonce, podle těch nejšílenějších příběhů, se zde nacházelo město sloužící jako brána do světa mrtvých - Schwarzheim. Chain byl domovem legendárního rytíře Lancelota, který údajně dopomohl Omnii k vítězství ve válce Prastarých. Při této myšlence si nemohl nevzpomenout na nedávný rozhovor Judity a Ceanaga. Ten také zmínil jméno jakéhosi Lancelota. Mohl to být ten samý...? Ne, to určitě ne. Vždyť je to normální jméno. Také znal třeba několik Viktorií.

(Interregnum) Kapitola 11. - Aerinské tábořiště

13. května 2013 v 22:08

Folascé bylo od lanovky také kus cesty, takže do městečka dorazili až pozdě odpoledne. Bylo to poprvé, co byli na takovémhle místě a Allie ještě dosud stále měla pocit, že vydrží nějakou dobu na nohou, a tak uprosila ostatní, aby se tu mohli trochu porozhlédnout a krátce na to jim zmizela v davu.
"No výborně," posteskl si Cillian, "a máme ji bůhvíkde."
"Mám se po ní podívat?" Sykl Kori.
Cillian naklonil hlavu ke straně. "To je dobrý," mávl rukou, "myslím, že někdo jako ona se neztratí."