Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Gormal Ceanag Ethiel

18. dubna 2013 v 22:54
Pohlaví: Žena
Rasa: poloviční aerin
Věk: 16 let
Výška: 154 cm
Barva očí: modrá
Barva vlasů: Hnědozrzavá
Datum narození: 31. 10. 11 př. l.
Místo narození: Griantír, Coemyra
Výskyt:
Jedna z hlavních postav Interregna
Ceanag je poloviční aerin s podivně vyvinutými schopnostmi komunikovat se světem duší a poněkud spletitou historií, která ji vede z místa na místo a nikde ji nenechá na chvíli zastavit. Díky tomu všemu je o její osobu poměrně velký zájem ze spousty různých důvodů, což by si mnohdy nejraději odpoustila...
Pro zjednodušení, její jméno se čt zhruba jako "Gormal Kénag Eciel".

Povaha
Byť to nemusí být na první pohled patrné, Ceanag je poměrně přátelská bytost, která často pomáhá druhým nehledě na problémy, které jí to může přinést. Díky svému částečnému osamocení v dětství nemá ráda velká uskupení lidí a spíše dává přednost samotě, nebo jednomu, či dvěma osobám, kterým věří a se kterými si rozumí. Na takové osoby je poměrně dost citlivá a pokud se jim něco stane, psychicky se to dotkne i jí samotné. Zároveň čas od času propadá melancholii a objevují se u ní různé výkyvy nálad. Díky svojí aerinské výchově je pro zbytek západní Terry velmi emancipovaná, samostatná a mnohdy velmi asertivní. Také je často velmi tvrdohlavá a nové názory přijímá až po prohrané hádce.

Vzhled
V porovnání s ostatními aeriny je vysoká a štíhlá, v porovnání s ostatními lidmi naopak velmi drobná. Obvykle se také jeví všem mnohem mladší, než ve skutečnosti je. Stejně jako většina jejích grianských příbuzných má modré oči, hnědozrzavé vlasy a pihy.

Příběh
*na vlastní nebezpečí - je tady jistá možnost popsání zápletky nebo jejího konce*
Ceanag utekla neznámo odkud hledat svého nejbližšího přítele z dětství, Sebastiana. Díky snažšímu cestování se převlékala za chlapce a zatím jí to vždy vycházelo. Během svých cest narazí na pirátskou loď a krátce na to i na CIlliana, který jí svým způsobem učaruje natolik, že se rozhodne mu dočasně pomoct, byť si o něm myslí své.
Na další cestě se dostanou až do města zaříkávačů Caem, které Ceanag pomocí staré temné magie pomůže zachránit před invazí nemrtvých vyvolanou nekromancery Kellym a Lochiem, a krátce po té je demokraticky zvolena vrchním zaříkávačem. Kvůli nepokojům, které taková invaze mohla ve světě mrtvých vyvolat, však hrozí nebzpečí, že by se na svět mohly uvolnit síly v podobě vládců Aoifanu, a tak se spolu s Cillianem a Juditou vydává do Elsímu k jejich hrobům zjistit, jestli jsou její obavy oprávněné. V Elsímu mimo jiné potká svého plánovaného snoubence a dozví se nepříjemnou zprávu, že existuje ještě jedno vězení v jejím rodném městě, kam knězi před dávnou dobou uvěznili jednu z nejnebezpečnějších ecter, jakou svět kdy potkal. Kvůli svému smyslu pro povinnost a také kvůli strachu o svůj domov se okamžitě vydává dále přes chainské lesy do Griantíru.
V Chainu se však všichni ztratí a jsou tak nuceni nechat se vést pološíleným Antoniem, který je díky jedné ze svých na oko nevinných hříček rozdělí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama