Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

11.1.2018
  • Druhá část třicáté druhé kapitoly Interregna(Pandemonium) Kapitola třetí

20. února 2013 v 10:32
Blake byl zvědavý, jestli se dostaví dřív Misty nebo Carmen. Dokonce byl i ochotný se s Kylem vsadit, oba by však jednohlasně sázeli zrovna na Misty. Také, že se objevila dřív.
"Nazdar!" Objal ji okolo ramen přesně tak, jak bylo jeho zvykem.
"Jestli jste mě od mojí činnosti vytáhli zbytečně," varovala ho Místy přísně.
"Ne, ne, neboj," chlácholil ji hned Blake s rošťáckým úsměvem, "kdybychom tě odtamtud vytáhli jen tak, myslíš, že bychom se zavřeli do tohohle přístěnku?"
Misty si s pozvednutým obočím prohlédla několik košťat opřených o stěny a pár kbelíku stojících dnem vzhůru na podlaze. Přístěnek byl tentokrát poměrně vyklizený.

"Tak… o co tedy jde?" Nějak se nedokázala zbavit jisté skepse okolo celé situace. Na druhou stranu však celé tohle vylákání mohlo být opravdu za nějakým podobným účelem, který by vrhal na onu záležitost s cyfary zcela nové světlo.
"Popravdě řečeno se budeme muset vydat trošku dál, abychom se na to na všechno mohli podívat zblízka. Teď tě seznámím jenom s jistou teorií," oznámil Blake s úsměvem.
"Aha," přikývla Misty, "a neměli bychom počkat na Ethana s Carmen?"
"Ne," zavrtěl Kyle hlavou, "pak jim to oběma osvětlíme. Tohle bychom měli mít co nejdřív z krku. Blake to objevil nedávno a oba dva se obáváme, že by to alespoň pro zatím neměl vědět nikdo z nás."
"Tak dobře," pokrčila Misty rameny, "co se teda děje?"
"Dostal jsem se do systému líhně," pustil se Blake do vysvětlování.
"Proč?" nechápala Misty.
Líheň. Každý z nich ji jednou viděl. Bylo to už poměrně dávno a velmi rychle ji odložili stranou.
"Tak," pokrčil Blake rameny, "nudil jsem se."
"Aha. A co jsi zjistil?"
"Vypadá to, že líheň je ta nejtajnější laboratoř, co tu máme," odvětil Blake jakoby nic, "jsou tam prapodivné záznamy, které jsem nikde jinde nenašel."
Tohle začínalo Misty docela zajímat. "Vážně?"
"Vážně."
"A co asi tak tam můžou mít?"
"Myslím, že veškeré plány, které se nemají dostat na veřejnost. Úplně původně jsem se snažil zjistit něco málo z historie, ale pak jsem tam našel něco, co se zcela jistě týkalo Zbraní."
Misty se se zamyšleným úsměvem opřela o zeď. Tohle znělo slibně. Alespoň by konečně věděla, proč ta plechová monstra někdo vymýšlí.
"Mohli bychom z toho mít hodně velký problém, kdybychom se tam nabourali, že jo," otázala se pak.
"To si piš," ujistil ji Blake.
"Tak na co ještě čekáme?"

Líheň se nacházela v nejspodnějším patře celého komplexu Elacey. Přístupy byly pečlivě kódované, aby se dovnitř nemohl jen tak někdo dostat. Tedy, skoro nikdo. Když se totiž Blake rozhodl vyzrát nad nějakým systémem, byla jen nedlouhá otázka času, než se mu to podařilo.
"Tady jsem už tak dlouho nebyla…" špitla Misty přiškrceně.
"Myslím, že ses sem už ani neměla znovu podívat," oznámil Kyle tiše, "nikdo z nás."
Misty se ohlédla jeho směrem a přikývla. To by tak sedělo. Podle toho, co se říkalo, byla líheň tou nejdůležitější součástí Elacey. Srdce celé její činnosti. A teď to Blake potvrdil.
Misty se nějak bez rozmýšlení vydala dopředu, ke dvěma ohromným nádobám z kouřového skla, skrz které nebylo vidět dovnitř.
Co se tam asi tak nachází, napadlo ji, zatímco přejížděla prsty po studeném lesklém povrchu.
"Dávejte si pozor," nabádal je Blake, "na nic nešahejte, určitě to tu mají pořádně zabezpečené."
Misty bezděčně ucukla. To by se jí moc nezamlouvalo, mít teď nějaký problém.
"Promiň," mávl rukou Kyle, "ale je to tak… zvláštní, vidět znova tohle místo."
Blake si povzdechl. Tahle místnost nedostala své jméno jen tak, pro nic za nic. Právě tady totiž probíhaly pokusy, díky kterým se on, Místy, Kyle, Krmen i Ethan dostali do svého nynějšího stavu. Očividně toho však bylo mnohem víc.
"Myslíte, že slouží ještě pořád ke svému původnímu účelu?" otázala se Misty.
"Těžko říct, který účel byl původní," pokrčil rameny Blake a začal ne jedné z četných klávesnic cosi vyťukávat. "Tady to máme!"
Zmáčknul poslední tlačítko a před všemi se rozhrnul digitální obraz.
Misty ho chvíli s přimhouřenýma očima sledovala, ale pak pokývala hlavou. "To je návrh Zbraně, viď?"
Blake přikývl. "Nenapadlo vás někdy, proč je vlastně vyrábějí? Normálně by to nedělali, to se vsadím. Něco se musí dít, jinak by si s tím nedávali takovou práci."
"Proč si to myslíš?" zavrtěla Misty hlavou.
"Podívej se pořádně," nabádal ji Kyle, "používají úplně podivné konstrukce a materiály to rozhodně nebude jenom tak, do zásoby."
"Navíc," pokračoval Blake klidně, "za poslední dobu se objevilo pár nanejvýše znepokojujících zpráv. Po celé Teře se šíří od Druhé apokalypsy zprávy o nějaké podivné energii působící na okolí. Vláda měla co dělat, aby to udržela v tajnosti."
"Jaká energie?" Misty cítila, jak v ní narůstá vzrušení; znělo to až přespříliš lákavě a zábavně, něco takového tu ještě nebylo.
Kyle se dotkl jejího ramene a sklonil se až těsně k jejímu uchu. "Vzpomínáš si na knížky, které jsi četla jako malá? O všech těch vílách, kouzlech a prokletích? Podle záznamů je to něco takového."
"Kecáš," odstrčila ho od sebe, "to je blábol."
"Když myslíš," pokrčil Blake rameny, "ale uvažuj nad tím na chvíli. Kdyby to byl takový blábol, neschraňovali by tady tyhle informace. A…" Obraz se posunul. Teď to byl záběr na jakousi kulatou konstrukci. "A také by tu nebylo tohle."
"Co to je?" zamrkala Misty překvapeně.
"Jmenuje se to Neodonie," nasadil Kyle učený výraz, "a je to projekt, který se tváří jako největší možná zbraň, jaká kdy bude vytvořená. Aspoň podle toho, co tady píšou. Myslím, že v nynější situaci by nic takového nedělali, kdyby měli možnost."
Misty se znovu zahleděla jeho směrem.
"Stejně tomu nevěřím…" zadumala se. "Magie prostě neexistuje, píše se o ní jenom v legendách a pohádkách."
"Jak myslíš," pokrčil Blake rameny znovu. To bylo jeho oblíbené gesto.
Kyle zavrtěl hlavou a vydal se směrem dál do laboratoře. Byla tak velká, že se v ní mohl jeden potulovat dost dlouho. Co tu asi tak mohli mít všechno schované...
"No," pokračoval zatím Blake, "žádný z těchhle projektů se ale neuskuteční, dokud se nenajde nějaký působivý zdroj energie. A to se svaluje na cyfary, stejně jako obvykle."
"Tak to se divím, že ještě pořád nemají ty svoje Zbraně dodělané," podivila se Misty.
"Myslím, že na tohle budou potřebovat něco víc než to, z čeho obvykle čerpají energii..."
Vypadalo to, že chce Blake ještě něco sdělit, když tu se ozval táhlý zvuk sirén a přes vstupní dveře se přesunuly mříže.
"Co to?" vyjekla Misty překvapeně.
"Vypadá to, jako narušení bezpečnosti..." zamračil se Blake.
"Pardon," ozval se zezadu Kylův hlas, "nemohl jsem odoloat..."
"Cože?" vyhrkla Misty a rozběhla se za hlasem, "Cos zase vyvedl?!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 C.V.O.K. | Web | 24. února 2013 v 15:59 | Reagovat

Magická energia? Zaujímavé. Znie to lákavo. Ale zábavne? :D Asi ako pre koho že? :D Liaheň je zaujímavé miesto. Síce ma pomerne prekvapilo, ako sa doň mohli odstať keď je také dôležité, a ešte viac ma prekvapilo, že bolo tak nestrážené... Ale moje pochybnosti vyvrátil Kyle, ktorý tomu tajomnému deju nasadil korunku. Čo spravil? Hé? Takto to seknúť, to je od teba veľmi zlé! :D Utešuje ma iba presvedčenie, že čoskoro pribudne pokračovanie. ;)

2 Kiwie | 27. února 2013 v 21:46 | Reagovat

No jo, já to jejich jednoduché vniknutí dovnitř zapomněla vysvětlit :D Ale tak... ono se to časem vysvětlí, neboj :)

3 Kuromaru-dono | 19. května 2013 v 18:07 | Reagovat

Tak sem se k tomu čtení konečně zase dostal :D a no... tahle kapitola byla nějaká krátká takže jdu hned na další a celkově se k tomu vyjádřim až potom :D

4 Kiwie | 19. května 2013 v 22:07 | Reagovat

Hah ^^ no, ony budou všechny asi krátký :) A... ha, rozhodla jsem se, že ti na všechny komenty zareaguju xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama