Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

11.1.2018
  • Druhá část třicáté druhé kapitoly Interregna(Pandemonium) Kapitola druhá

23. prosince 2012 v 23:00
Misty se uvelebila na plechovém ochozu nad jednou z dílen, jak jim s oblibou říkala, prostrčila nohy mezi příčkami zábradlí a pohupovala s nimi dopředu a dozadu. Ethan to vždycky nenáviděl a napomínal ji, že s takovou o ty nohy jednou přijde. Misty to nikdy nijak nevadilo; když přijde o nohu, přišijí jí novou. Žádný problém. Navíc, sedět takhle pro ni bylo nejpohodlnější.

Flegmaticky sledovala dění pod sebou, jako by ji to ani v nejmenším nezajímalo. Popravdě však byla zvědavá, co se z toho vyklube.
Pod ní se míhala skupina lidí oblečených do modrého nebo bílého pláště. Vědci a technici, kteří pracovali na vývoji Zbraní. Jak to bude vypadat, už někdo navrhnul, z čeho se to bude skládat, už někdo vymyslel a zbytek už někdo zkonstruoval. Teď se už jenom přemýšlelo, jak takovouhle věc rozpohybovat. Misty přemýšlela, jestli se to podaří nebo ne.
"Pracují na téhle potvoře už měsíce," ozvalo se za ní tiše.
"Mhmmm," přikývla a dál sledovala divadlo před sebou. Ta záplava modré a bílé působila skoro až směšně…
Kyle se vedle ní opřel o zábradlí. Působil najednou tak vysoce… ne, že by na tom s výškou nebyl normálně stále o mnoho lépe, ale stejně…
"Přemýšlíš, jak to uvedou do provozu, že jo," hádal a se zaujetím pozoroval, jak se jeden z vědců marně pokusil utáhnout úplně sám obrovskou bednu plnou prapodivných součástek.
"Hmmmm." Nemusela ani pořádně mluvit; věděla, že Kyle těm jejím pazvukům rozumí. Koneckonců, kdokoliv, kdo s ní chtěl někdy mluvit, se je musel naučit luštit.
"A to náhodou vím," usmál se Kyle. Překvapeně se na něj otočila.
"No co je, trochu jsem špehoval, no. Tomu se prostě nevyhneš," bránil se hned.
Misty najednou stála na nohou a mířila směrem k východu. Kyle nikdy pořádně nepochopil, jak takové věci dokáže. Nejdřív si s tím hodiny marně lámal hlavu, pak se však spokojil s tím, že ona se zase nedokáže tak účinně rozplynout jako on.
Dostihl ji hned, co zavřela dveře.
"Takže?" otočila se jeho směrem a tázavě pozvedla obočí.
"Něco za něco," naklonil Kyle hlavu ke straně.
Misty si povzdechla a vztyčila ukazováček. "Jedna večeře, jo?" Do odpovědi dala tón, který oznamoval, že osoba na druhé straně bude smlouvat, jak bude chtít, ale s ní to ani nehne.
Kyle to věděl a tak jenom přikývl a hned překročil k věci.
"Hledají nějaké celkem specifické cyfary, které by jim mohly dát dostatečné množství energie."
Misty si povzdechla. "A to je všechno?" otázala se skepticky, "Jenom cyfary?"
Na těchto krystalech se zakládal běh celého ostrova. Dalo se odhadnout, že veškerá činnost bude záviset na těchhle věcech. Misty ale doufala, že třeba jednou by se mohlo jednat o něco jiného. Ne. Nemohlo.
"Víš, co jsou vlastně zač?" otázal se Kyle spiklenecky.
Misty se nadechla a pak začala zpaměti odříkávat definici, kterou se děti učily ve škole. "Cyfary jsou mystické krystaly, jejichž energie se odvíjí od barvy, kterou mají." Pokračovalo to ještě dál, ale Misty to nepovažovala za důležité.
Kyle přikývl. "Ale žádný z nich ještě není tak moc dobrý, aby mohl pohánět Zbraně. Pojď se mnou."
"Kam?" nechápala Msty a několika ladnými skoky vyrovnala vzdálenost, která zatím mezi ní a Kylem vznikla.
"Jdeme za Blakem," osvětlil jí to s úsměvem, "na něco přišel a já se právě rozhodl, že nastala ta pravá chvíle tě do toho také zasvětit."
Misty zbystřila. "Jo? A co to bude?"
"Tajemství celého tohohle pokusu," usmál se Kyle tajemně a zamířil chodbou doprava.
Místy na něj překvapeně zírala.
"Počkej!" vykřikla pak a rozběhla se za ním.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jednoducho-cvokhaus | Web | 4. února 2013 v 19:19 | Reagovat

Ahoooj :-)
Prepáč že ťa ruším a otravujem... Ale ako jedného z tvojich skalopevných fanúšikov by ma nesmierne zaujímalo, STALO SA NIEČO? lebo ako tu tak už vyše mesiaca obzerám a ono od predvianoc nejako nič  nové nepribúda, začínam sa báť, či sa niečo nestalo. Žiješ však? A stále píšeš však? NESKONČILA SI, VŠAKŽE NIE?! Pretože na jednej strane chápem, polročné vysvedčenie, zhony v škole aj rodine... Ja ti to odmlčanie nevyčítam, sama som si ním nedávno prešla ale došľaka! Mohla si o sebe dať vedieť! Ja tu už neviem ako dlho prešľapujem ako besná a neviem sa dočkať pokračovania ktoré nejak neprichádza a začínam mať strach, že sa ho vôbec niekedy dočkám. Tak sa teda pýtam, v čom je problém? Môžem nejako pomôcť?
S praním krásneho večera tvoja verná C.V.O.-čK.-a :-)

2 Kuromaru-dono | 8. února 2013 v 22:34 | Reagovat

Teď sem trochu mimo :D potřebuju rychle další kapitolu protože si nějak nedokážu pořádně spojit 1. a 2. :D jinak pěkný :) na mě moc postav najednou ale to se vstřebá postupem času :D víc kritiky ti napíšu na skype ;)

3 Kiwie | 14. února 2013 v 11:07 | Reagovat

[1]:Jééje, pardon! Popravdě řečeno jsem od Vánoc v poměrně velkém spěchu a nic jsem nestíhala... jenže teď budou prázdniny a já jsem ještě ke všemu nemocná, takže se do psaní zase rozhodně pustím :-)
Jinak se tedy vážně omlouvám :-( Začnu třeba psát nějaký novinky, abys věděla, jestli se se mnou něco děje nebo ne, dobře? :-)

[2]: Dobře, Kuro, už jdu na to. :D a postav tam bude... dost. Ale v téhle části se objeví už jenom jedna, maximálně dvě nové :)

4 C.V.O.K. | Web | 18. února 2013 v 14:41 | Reagovat

Super! To znie sľubne! Teším sa :)
Oh a... Mám na teba ešte jednu otázku. Teda, skôr prozbu. Alebo návrh? Eh... To je jedno, vyber si, ako to pomenuješ :D V každom prípade na blogu robím rozhovory s mladými, nadanými autormi-blogermi. No a hoci som na tvoj blog na trafile pomerne nedávno... Jeho obsah ma uchvátil natoľko, že by som sa chcela opýtať, či s tebou môžem spraviť malé interwiev? Nehovorím že môj blog je nejako bohvieako skvelý, návštevnosť má tiež len priemernú ale aj tak by som ťa v okruku mojich známych rada spropagovala. Pretože tvoja tvorba za to stojí :) Tak ako? Môžeme?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama