Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Září 2012

Mytologie

23. září 2012 v 13:41
Na počátku stojí… nic. Prázdnota. Prázdnota, nebo také věčnost. Takovýhle tvor, či co to vlastně bylo, měl mnoho názvů, elfové mu však jednoduše říkali Stvořitel. A z tohoto Stvořitele vzešel nápad: země plná života a tvorům jemu podobným. A tak za pomoci své obrovské síly začal vytvářet cosi, co se s hrstkou představivosti dalo něčím takovým nazvat. Ale jak už to bývá, chybičky se stávají a tak zhruba uprostřed téhle jistě velmi záslužné činnosti se zkroutilo všechno, co existovalo, a vybuchlo to v obrovskou záplavu podivuhodné barvené změti (někteří zahloubaní vědci by takovouhle věc mohli nazvat Velkým třeskem, že…). A tak se celá tvorba rozprskla na částečky, které se rozletěly po najednou prázdném prostoru, nastalém po bývalém Stvořiteli. A co se stalo s ním? Stejně jako jeho vlastní výtvor, i on se rozdělil na pět částí, které spadly na planetku ve tvaru slzy. Nebo ještě spíš na zemi, která se na této planetce nacházela.
První jeho část dopadla na východ, druhá na jih, třetí na západ, čtvrtá na sever a poslední, ta nejmenší, zůstala veprostřed. Z východní a severní části se stali dva bohové - Vythia a Aidhah, z jižní a západní bohyně Saith a Aithaoi. Střed, malý a slabý Brandubh, se cítil být svými společníky utlačován a tu na sebe vzal podobu havrana a odletěl s přísahou, že se všem bohům pomstí.
Ti čtyři toho však nijak nedbali a žili na zemi pojmenované Baile tak šťastně, jak jen to šlo. Vythia a Aithaoi spolu měli dceru Doileag, Saith a Aidhah zase syna Fionnghala. Poté, co se ještě narodila dvojčata Eithne a Aodh, vypadal život naprosto dokonale.
Zatím se však Brandubh ve své pomstě také činil - přejmenoval se na Media, aby toho měl se zbytkem bohů co nejméně společného, a vytvořil skupinu nepřátel, která měla bohy porazit. Společně na idylické Baile zaútočili a úspěšně ho skoro celé zničili. Všechny však nakonec zachránila Eithne, druhá nejmladší z bohů. Přejmenovala se na Terru, přesně podle Mediova zvyku, a odešla se mu klanět jako zrádkyně. Vysloužila si jeho důvěru natolik, že se mohla po zničeném světě pohybovat s veškerou volností, aniž by na ni Medius dával pozor. Šikovně toho využila a proměnila se ve stejnojmenný ostrov chráněný magií, kam se mohla její rodina bezpečně uchýlit.
A tak bylo božstvo zachráněno a Medius prozatím poražen. Jeho přísaha však trvá po celá tisíciletí a jeho nenávist k bohům jen roste.

Pandemonium

22. září 2012 v 23:08 | Keavy
Po Druhé apokalypse se svět začíná měnit rychleji, než by si mnozí přáli. Na povrch prosakuje čím dál tím víc podivná síla ne nepodbná magii, v blízkém okolí se objevují záhadné bytosti a stíny z dávno zapomenutých pověstí začínají nabírat konkrétní rysy. Lidé, poháněni strachem z konkrétního nebezpečí nachází nové a nové způsoby, jak se novým vlivům zvenčí ubránit. Díky tomu objeví tajemnou organizaci nazvanou Pandemonium, která se zformovala krátce po Druhé apokalypse a jejím cílem je zničit celou Terru. Lidé proto vytvoří skupinu geneticky poupravených bytostí jako své nejsilnější zbraně, které by je před vzrůstající sílou nepřátel dokázaly ochránit. Do toho všeho se ale dokáží zaplést i jiné problémy, ne vždy úplně jiné, než ty, které celý ostrov ohrožují.

Žánr: Fantasy, možná s nějakými sci-fi nebo postapo prvky
Stav: Pozastavená

I. Počátek


Putování za svobodou

21. září 2012 v 22:26


(Interregnum) Kapitola 2. - Žárlivé problémy

21. září 2012 v 20:34

Její teatrální odchod vyvolal v Cillianovi jistou reakci. Povzdechnutí. Poslední dobou mu totiž připadalo, že si se Zielou rozumí čím dál tím hůř. Nechápal ale proč. Vždycky byli nejbližší přátelé, skoro jako bratr a sestra, ale teď… teď se to všechno začalo hroutit jako domeček z karet. Naštval ji něčím?
Zabořil ruce do kapes a pochmurně zamířil jednou z mnoha cest vedoucích z náměstí.
"Neříkej mi, že máš holku?!" Ozvalo se za ním nešťastně. Otočil se tedy a spatřil Amalii. Stála kousek od něho, v rukou žmoulala bílou rukavičku, znak střední vrstvy žijící v Baraneae, a upírala na něj smutné oči. "Proto jsi na mě včera zapomněl?"

Ziela Lancierne

21. září 2012 v 19:48
Jméno: Ziela Lancierne
Pohlaví: Žena
Rasa: Člověk
Věk: 15 let
Výška: 172 cm
Povolání: -
Barva očí: Tmavě modrá
Barva vlasů: Černá
Datum narození: 4. 5. 11 př. l.
Místo narození: Omnie, Baranea
Výskyt:
Vedlejší postava v InterregnuZiela je doopravdy blízká kamarádka Cilliana (Cillian ji považuje skoro za sestru). Jejich rodiče spolupracují, a tak povětšinou žijí oba u jejího strýce; řezníka. Přestože vypadá spíš jako ustrašený plachý typ, má dobrodružnou povahu a všechny okolo dokáže rychle zpacifikovat na správnou míru. Je tajně zamilovaná do Cilliana, ale neodvažuje se mu to říct.

(Interregnum) Kapitola 1. - Soumrak a květy růží

17. září 2012 v 22:44

Na zubatém pobřeží jihozápadní Omnie se tyčí město Baraneae. Nebo možná netyčí. Záleží na úhlu pohledu.
Město je částečně vytesané do bílého útesu, hledícího směrem k západu. U vodní hladiny končí mola vedoucí ke schodům a nad nimi postaveným rybářským domkům a samozřejmě široké hlavní cestě vydlážděné bílými kameny. Kdybychom se vydali nahoru, opustili bychom dřevěné chajdy připravené na rychlou přestavbu, kdyby přišel větší příliv než obvykle, a dostali bychom se na náměstí lemované domy pro ostatní obyvatele. Sem tam větší, někdy menší. A kdybychom zamířili ještě dál, dostaneme se k bíle zářícímu královskému letohrádku, kam jezdí odpočívat královská rodina.
Prozatím bychom se však vrátili zpět na náměstí. Proč vlastně? Nejspíš bychom si ani nevšimli ničeho zvláštního; úplně obyčejné, bílé jako zbytek města, se zdobnou mramorovou kašnou uprostřed.

Cillian Telmark

16. září 2012 v 20:05 | Keavy
Jméno: Cillian Telmark
Pohlaví: Muž
Rasa: Člověk
Věk: 16 let
Výška: 185 cm
Zaměstnání: Kovář
Barva očí: Zelená
Barva vlasů: Zrzavohnědá
Datum narození: 13. 8. 12 př. l.
Místo narození: Omnie, Baranea (později nazvaná Barand)
Výskyt:
Hlavní protagonista InterregnaMladík s neznámou historií, podivnými schopnostmi a znalostmi, které obvykle nikdo jiný nemá. Díky jeho klidné a přátelské povaze společně s vybranými způsoby je miláčkem všech žen v okolí, byť ho to zase tak moc nezajímá...

Povaha:
Na první pohled na mnohé lidi může působit jako sukničkář, má vybrané způsoby, na které se spousta slečen obvykle okamžitě chytí. Je velmi flegmatický a proto je obtížné jej rozzlobit. Když se to však někomu podaří, je velmi obtížné jej zase udobřit. Má smysl pro humor, který může být někdy mírně ironický - velmi často mívá různé poznámky na Ceanag, která je momentálně jeho největším bodem zájmu. Dokud žil v Baranee, pracoval jako kovář, ale ve své prapodstatě je to poměrně renesanční člověk. Jeho umělecké sklony doprovází empatie a citlivost, které někdy můžou v jeho případě vést k depresím.
Ze začátku je také hodně lehkomyslný, bere život na lehkou váhu a jako cíl pro různé utahování obzvláště pro inteligentnější osoby byl obvykle on. Ve chvíli, kdy vša vkročil do Chainských lesů, jeho charakter se začal pozvolna měnit.


Vzhled:
Cillian je vysoký a štíhlý, ale není zase žádné tintítko; přece jenom, je to kovář. Má hnědozrzavé vlnité vlasy, které nosí upravené podle poslední módy - většinou delší, alespoň na jedné straně. Působí pořád rozcuchaně a tak trochu právě-jsem-se-probudil dojmem. Má zelené oči a sotva rozeznatelné pihy na obličeji.


Příběh:

*na vlastní nebezpečí - je tady jistá možnost popsání zápletky nebo jejího konce*
Cillian od svých čtrnáct žije v Baranee se svojí kamarádkou Zielou, jejím strýcem a svým otcem, na kterého si však nedokáže vzpomenout.
Jednoho dne pomůže princezně utéct z města a slíbí jí, že ji doprovodí na její cestě. Během toho ji však unesou piráti a tak ji se svou novou známou Ceanag vydává zachránit. Všichni potom dále míří do města zaříkávačů, které pomohou uchránit před útokem nemrtvých, vedeným dvěma nekromanty, Kellym a Lochiem.
Z města zaříkávačů se s Ceanag a Juditou vydává do Elsímu. Po cestě se díky kouzlům Chainu začíná měnit jeho povaha, díky čemuž se postupně sbližuje s Ceanag. Když Ceanag musí pokračovat z Elsímu ve své cestě do Coemyry, hned jí slíbí, že ji doprovodí.
Během další cesty si stihne vypěstovat silné antipatie k budoucímu vrchnímu knězi Míjů, který plánuje, že si jednoho dne Ceanag vezme. Také moc nevěří Ceanaginu známému Antoniovi, který je nakonec od sebe všechny uprostřed Chainu oddělí.

Claim Herb

4. září 2012 v 19:13
Jméno: Claim Herb
Pohlaví: Muž
Rasa: Člověk
Věk: 29 let
Výška: 185 cm (ale není to moc vidět, protože chodí stále mírně shrbený)
Barva očí: Vodnatě modré
Barva vlasů: Blond
Datum narození: 5. 4. 2273
Místo narození: Omnie, provincie Toira, Lugnass
Výskyt:
Jedna z hlavních postav Putování za svobodouClaim je poměrně hlučný pilot a působí silně cholericky. Nenávidí autority a neuznává je, což mu stále přivádí malé problémy. Když se pro něco nadchne, dovede to až do konce nehledě na následky. Rád hraje karty a proto ho Paddy nejdřív podezřívá, že všechen svůj majetek prohrál v Pokeru.Příběh:
*na vlastní nebezpečí - je tady jistá možnost popsání zápletky nebo jejího konce*

Claim žije v městečku Roughwind jako jeden z mnoha pilotů pod palcem tak zvaných Šperháků, kteří ze začátku pilotům pomáhájí, ale brzy je dostanou na dlažbu, zvlášť když se jim začne dařit. Claim je přesně takový případ a brzy už nemá doopravdy nic. Nebýt Lessie a ostatních, nejspíš by ho Šperháci hodili do stoky protékající blízko města.
Za záchranu se Claim rozohdne, že je sveze, dokud zásoby půjdou z rozpočtu Šperháků a v Koemyře se naprosto nadchne pro záchranu světa, takže se rozhodne, že pomůže Lessie a ostatním zničit Granu, už jen proto, aby měl s kým hrát karty.

Glipp

4. září 2012 v 19:04
Jméno: Glipp
Pohlaví: Muž
Rasa: Daimhithe (Chliste), později plyšák :)
Věk: ?
Výška: 30 cm
Barva očí: Žluté, později černé
Barva srsti: Šedá, později hnědá
Datum narození: ?
Místo narození: Griantír
Výskyt:
Jedna z hlavních postav Putování za svobodouNepatří zrovna k těm nejodvážnějším tvorům, které kdy svět spatřil, ale když chce, dokáže spoustu věcí. Velmi rád si utahuje nejen z Rory, ale i z ostatních. Obzvlášť Lessie ho zezačátku nemusí, i když nakonec je za jeho přítomnost docela vděčná.

Příběh:
*na vlastní nebezpečí - je tady jistá možnost popsání zápletky nebo jejího konce*

Je přidělen poslednímu elfímu princi v Griantíru jako pomocník, ale selže při jeho ochraně - jakožto ještě malé kotě ho vojáci hodí do ohniště, což mu, stejně jako Rory její zranění, poněkud ztíží situaci, ale zároveň zachrání život. Když se ujistí, že jsou mrtví doopravdy všichni jeho společníci a pro jeho národ nezbyla už žádná naděje, uteče do Glasscarských jeskyň, kde si spokojeně žije za šíření strašidelných příběhů a strašení lidí, až do chvíle, než ho Layla při jeho chvilkové nepozornosti zabije. Díky tomu je nějakou dobupřipoután k Lessiině klíčence na mobil, ale brzy mu Layla najde plyšového mývala, ve kterém se může lépe pohybovat.
I když se mu ze začátku nechce nikomu ani ničemu pomáhat, rozhodne se, že Lessie také pomůže při hledání. Přece jenom, cokoliv je lepší než samota.

Bolster Brightone

4. září 2012 v 18:57
Jméno: Bolster Brightone
Pohlaví: Muž
Rasa: Člověk
Věk: 33 let
Výška: 188 cm
Barva očí: Hnědá
Barva vlasů: Kaštanově hnědá
Datum narození: 1. 7. 2269
Místo narození: Omnie, provincie Imperna, Barand
Výskyt:
Jedna z hlavních postav Putování za svobodouBolster je laskavý a ochranitelský. Rodina je pro něj na prvním místě, což nemusí vždy vyústit v úplně nelepší sled jeho životních situací. Nemá manželku ani děti, tudíž se ke všem pod dvacet let chová trošku otcovsky a snaží se je nasměrovat na co nejlepší cestu.Příběh:
*na vlastní nebezpečí - je tady jistá možnost popsání zápletky nebo jejího konce*

Po krátkém působení v armádě byl převelen pod Maurice Blidera, později pod jeho syna Anthonyho, s úkolem střežit tajemství organizace Spectatores Eoris, kde pracoval i jeho bratr jako jeden z řadových vědců. Když je však jeho bratr při jedné z častých nehod ozářený, Bolster dezertuje, aby pro něj mohl najít lék. Hledá však marně a jeho bratr umře, což vyústí v to, že Bolster se už k do armády nevrátí a prchá před ESem.
V Mistyridu potká svého starého přítele Jacka a na základě jeho přesvědčování se uvolí pomoct Lessie a ostatním.