Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Alyssandra Slimwerg

3. srpna 2012 v 23:11
Jméno: Alyssandra Slimwerg (přezdívaná Lessie)
Pohlaví: Žena
Rasa: Člověk
Věk: 17 let
Výška: 167 cm
Barva očí: Modrá
Barva vlasů: Hnědá
Datum narození: 24. 7. 2285
Místo narození: Omnie, provincie Tunelite, Glomera
Výskyt:
Vedoucí charakter Putování za svobodouAlyssandra je poměrně tichá a ufňukaná, ale pro ostatní by se rozkrájela. Když si něco umane, je schopná zajít jakkoliv daleko a jen tak to nevzdá, přestože jí to může působit problémy. Je silně závislá na svém mladším dvojčeti Reg, ke kterému chová téměř mateřský a silně ochranitelský cit. Žije na jihu Omnie v Gloměře, tedy městečku, které se nachází na úplném okraji civilizace, jak sama s oblibou říká. Nikdo v okolí ji neoslovuje jejím pravým jménem, všichni používají přezdívku Lessie.


Povaha:
Lessie toho moc nenamluví, jen když má vytáhnout svoje dvojče a její partu z problémů. Často podléhá depresím, nebo jenom pocitům smutku a beznaděje. Její časté věty bývaly "to nejde" nebo "to nezvládnu", ale v průběhu života se rozhodla, že se bude urputně snažit být silná, aby se někdy Reg vyrovnala. Vedle ní se tváří dost často bezcenně a uboze a nechá se docela dobře využívat, už jen díky tomu, že je milá a chce pomáhat okolí. Zároveň je však velmi tvrdohlavá a lpí na slibech a předsevzetích, které si určí.

Vzhled:
Lessie je velmi krásná a docela umí i svoji krásu prodat - navíc svojí povahou působí zranitelně, takže spousta okolních osob má potřebu ji chránit. Narozdíl od Reg působí žensky - nosí obvykle krátké sukně a dlouhé, stále upravené vlasy a dbá na svůj vzhled vůbec. Má velké modré oči, které za přispění cyfarového ozáření nabírají failový odstín.

Příběh:
*na vlastní nebezpečí - je tady jistá možnost popsání zápletky nebo jejího konce*

Lessie se narodila jako jedno z dvojčat do rodiny pracující v blízké elektrárně. I přes zaměstnání jejích rodičů neměla elektrárnu nijak zvlášť v oblibě, ale odjakživa ji brala jako nutnou součást pro fungování světa. Všechno se ale změnilo ve chvíli, kdy Reg spadla do reaktoru a poté, co ji Lessie zevnitř vytáhla, zmizela. Od té chvíle Lessie elektrárnu doslova proklíná, ale protože tuší, že asi blesk z čistého nebe nesjede, rozhodne se vydat se se svým nejlepším kamarádem Paddym a učitelem Sikkou Reg najít a znovu přivést domů.
Jako první zastávku, kde by mohla Reg najít, odhadla Landscaper, nejbližší větší město. V dětství si totiž obě říkaly, že se jednou musí podívat na cyfarovou kašnu na jednom z náměstí. Když na místo Lessie doráží, zjistí, že kašna už víceméně neexistuje a Reg je někde pryč, přestože ji jistý spisovatel jmenující se Cedric Colvin oznamuje, že Reg viděl městem procházet. Poté, co jí pomůže zbavit se party místních lupičů, slíbí, že jí i jejím přátelům pomůže dostat se do dalšího bodu, kde by mohli Reg najít. Jako další takové místo se ukáží Glasscarské jeskyně, kam Lessie vidí Reg ve snu vejít. I když s planou nadějí, vydávají se tedy tímto směrem.
Cesta je nejrychlejší přes úsek nazvaný Coregradský průkop, kde je začne pronásledovat obrovský had. Všem se podaří uprchnout až na Sikku, který s hadem zůstane. Za průlopem se tyčí město Climgard s obyvateli ustrašenými velkým vlkem unášejícím děti. Brzy se však odhalí, že za únos dětí je zodpovědná skupina nazvaná Spectatores Eoris, i když nikdo pořádně neví, k čemu jsou děti potřeba. Velký vlk se ukáže jako podivné intligentní stovření nazvané Rory žijící s dívkou Laylou. Tyhle dvě postavy hrají později klíčovou roli v Glasscarských jeskyní, kdy na poslední chvíli zachraňují zbytek postav před napůl šíleným lypardem Glippem. Lessie tu zjišťuje, že po svém pobytu v reaktoru má kromě zvláštně živých snů a i podivné magické schopnosti, které dokážou pomáhat druhým, a tak léčí zraněného Cedrika.
Poté, co Reg nenajdou ani v Glasscarských jeskyních, Lessie se psychicky zhroutí, a tak se ostatní rozhodnou, že nějakou chvíli počkají v blízkém Kaltmerigu, dokud se Lessie nedá dohromady. Ve městě potkávají chlápka Jacka Furykolda, který se dobrovolně navrhne jako další pomocník v hledání Reg, aby při jeho vlastním hledání jednoho známého nebyl úplně sám. Zavede všechny do Cedrikova rodného města Mistyridu, dokud Lessie neudá další směr jejich cesty. Tam Bolstera doopravdy nachází a tamější atmosféra Lessie přinese další sen, podle kterého se má vydat do blízké katedrály. Pomalu ale jistě si však začíná uvědomovat důsledek cyfarového záření; nejen, že se jí začaly zdát vizionářské sny a projevily se u ní zvláštní schopnosti, pomalu ale jistě se začíná měnit v krystal.
Po cestě ke katedrále na ně zaútočí divoženky a odnesou Jacka pryč. Ačkoliv se ho vydávají hledat, už ho víc nespatří. Místo toho u katedrály naráží na archeoložku Anyu, od níž se dozvídají, že jejich cesta není jenom cestou za objevení ztracené Reg, má nějaký hlubší význam. Jaký, to se ale nedozvídají. Lessie zároveň zjišťuje Cedrikovu minulost a jeho pravé jméno - Kesha.
Od Anyi se dále dozvídají, že nejlepší pro ně bude dostat se na sever, kde se údajně nachází velké ložisko cyfaru. Přes lesy se ale dostat nemůžou a tak míří do technicky založeného Roughwindu, kde by se potají mohli nalodit na loď mířící tím směrem. Věci se ale vyvinou jinak, když pomůžou pilotu Claimovi zbavit se vymahačů a získat zpátky jeho vzducholoď. Z Ugrinuisu po krátké odbočce zamíří až na sever do rekreačního města Lacegroundu, kde si je ředitel splete s Elektrárenskou společností a ve strachu, že by mohli v okolí těžit cyfar, je svede na špatnou stopu. Nejdřív s dostanou do úzkých, ale nakonec se jim z nějakého podivného důvodů podaří dostat na prazvláštní místo, které se tváří, jako by na Terru vůbec nepatřilo - jedná se o kráter umístěný kdesi v Západní pustině. Tam jim celý důvod jejich cesty vysvětluje Stellar, podivná dívka, která v kráteru s největší pravděpodobností žije. Dozvídají se o ddávné mytologii, která předpovídá zničení ostrova podivným drakovitým tvorem Granou, jednou z přisluhovačů Media. Zároveň zjišťují, že jediný, kdo má moc ji porazit, je princezna z čistého rodu aerinů - tento druh už sice dávno vyhynul, ale ještě stále existují lidé, kteří nosí jejich geny. Záhy se ukazuje, že Lessie je jedním z nich. Veškeré naděje na záchranu ostrova se tedy upírají na ni a na Reg, která je od začátku vede přímo za Granou.
Všichni se tedy neprodleně vydávají na další cestu - již několik let se objevující otřesy okolo elektráren najednou dávají perfektní smysl a formují se do tvaru obrovského hadovitého stvoření, které chce celý ostrov zničit. Nikdo z nich ale neočekává, že Jack svoje unesení divoženkami tehdy v Chainu přežil a proměnil se v agenta sloužícího Elektrárenské společnosti. Celou dobu Lessie pozoroval a našel v jejích schopnostech potenciál na shánění cyfaru. Když proti nim celé ESO poštval, nikdo z nich si nebyl úplně jistý, jak k tomu celému vlastně došlo. Jediné, co však vědí, je co nejrychleji zmizet a dostat se na mýtický ostrov, kde údajně sídlili bohové předtím, než Terra vznikla.
S ESem v patách se vydávají ostrov najít a na jeho břehu se poprvé setkávají s Granou, která na Lessie útočí a přivlastňuje si část jejích schopností nabytých při sestupu do reaktoru. Nově posílená pak odplouvá a v tu chvíli všem dojde děsivá pravda - onou záchranou světa není Lessie, ale její pomatené dvojče Reg. Nikde ji však nikdo nevidí a ESO se z Granina náhlého objevení vzpamatovává, všechny zajímá a letí s nimi zpět do hlavního města s přáním, aby se tam dostali dřív než Grana.
Nakonec se jim to podaří, jen aby mohli sledovat celý význam pokusu Spectatores Eoris, pokusu, který byl celou dobu vyvíjen pro tenhle okamžik. Nikdo však netušil, že schopnosti přidělané pokusným vzorkům Granu jen posilují, a tak je brzy se vším konec. Jako poslední naděje zbývá Reg, která ji podle Stellařiných slov dokáže jako jediná zranit. Nakonec se objeví doopravdy se jí to podaří; její útok však není smrtelný a tak je řada na ostatních, aby se Grany přes to jedno zranění zbavili. Nakonec je to však Lessie, která se dokáže Grany zbavit úplně; od Stellar dostala nakázáno, aby přivolala Dearshul, matku všech smrtonošů, až bude nejhůř. Sama ale moc dobře ví, že jakákoliv námaha spojující ji s nadpřirozenými jevy urychlí její krystalizační proces a něco takového by znamenalo jistou smrt. Zároveň ale také ví, že je to jediný možný způsob, jak celý ostrov zachránit.
Nakonec tedy Grana v jistém slova smyslu umírá, zatímco Lessie se změní v krystal, který na vzduchu popraská a jeho drobné částečky odnese před Keshovýma očima vítr.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama