Obrázek nad kapitolou odkazuje na obsah povídky.
Kdo by chtěl sledovat moji aktivitu, může navštíit i můj druhý blog.
Máte nějaké připomínky? Pište, prosím, sem.

30.3.2018
Blog pozastaven.
(Předpokládaná doba návratu - prázdniny 2018)Srpen 2012

Kapitola 10. - Odlet tmou

3. srpna 2012 v 23:38 | Keavy


Cedric za svůj život procestoval celou Omnii, nebo alespoň tu část, která pro něj byla přístupná. I když to vylučovalo pustinu na jihu a severu, znamenalo to víc, než si vůbec většina obyvatelstva dokázala nebo chtěla představit. Sice to nebylo cestování na úrovni, ale bylo to.
Předtím, než vydal svoji první a zatím i poslední knihu, žil v městečku jménem Mistyrid. Jestli byla Glomera podle Paddyho a Lessie na samé hranici civilizace, nacházel se Mistyrid kus za ní. Cesta kamkoliv jinam trvala i za pomoci gryfa alespoň jeden den. Navíc, Mistyrid se nacházel v místech, kde to bylo opravdu zvláštní. Nedalo se to jen tak popsat, kdo tam byl, zažil si to, kdo ne, nevěděl, jak přesně to tam vypadá. Nicméně, poté, co prožil své dětství na takovémto místě, byl zvyklý na mnoho věcí. Ale i mluvícího obrovského vlka musel chvíli vstřebávat.

Kapitola 9. - Vlk se objevil

3. srpna 2012 v 23:38 | Keavy


Klid pomalu usínajícího města přerušil hlas jakési ženy: "Tommy, přestaň už lítat venku a pojď domů! Už je tma!"
"Ale mami," odpovídalo dítě, "ještě chvilku!"
"Ne. Chceš, aby tě chytil vlk? Jen pojď hezky dovnitř. Nebo si pro tebe mám snad přijít a odtáhnout tě? To bys chtěl? Všichni, co jsou okolo, by se ti vysmáli."
Chvíli bylo ticho a pak se ozval dětský povzdech. "No jo, mami, už jdu."
Tommy byl přibližně devítiletý chlapec s příjemným úsměvem, kterého lákaly všelijaké neplechy. Také to na něm bylo vidět, když se s jistou nevolí vydával domů. Nebyl daleko od plůtku zahrady, ale přesto, podle matky zůstávat venku večer nebylo vůbec bezpečné. A proto musel chodit spát skoro se slepicemi. Prý dokud se to neuklidní, to jeho matka říkávala. Zatím však situace vypadala pořád stejně, ba dokonce hůř.
Na ulici se mihl stín, temný a rychlý. A po chvíli bylo náměstí prázdné.

Kapitola 8. - Vesnice v ruinách

3. srpna 2012 v 23:35 | Keavy


Lessie otřeseně zírala na místo, kde ještě před chvílí viděla svého učitele. Teď byl venku, postavený proti obrovskému hladovému hadovi.
"Jakou má asi šanci na přežití?" polkla nakonec.
"Nogori, nebo had?" zeptal se Paddy s přihlouplým výrazem, který obvykle nasazoval Scott. Byl stejně vyděšený a překvapený jako Lessie a netušil, co má dělat. Jediné, co ho v tu chvíli napadlo, bylo zlehčování situace.

Kapitola 7. - Přes močály 2/2

3. srpna 2012 v 23:34 | Keavy


Vypadalo to jako podivně tvarovaný šedý kámen. Přišlo mu divné, proč Cedric zastavil před něčím takovým, ale čím víc si to prohlížel, tím víc se to začínalo podobat něčemu jinému. Ztuhl. Vždyť to byl přeci had! I když nějaký podivný, to byla pravda.
Cedric se vydal pomalu dál.
"Počkej," špitl Paddy sotva slyšitelně.
"Neboj se," zavrtěl Cedric hlavou a pomalu kráčel k ohromnému plazu.
"Nebojím se!" Paddy ho dohnal a šel vedle něho, aby mu to dokázal. Nebyla to úplně tak pravda. Přestože byl Cedric jen o rok starší než on, procestoval už mnoho míst a byl zvyklý na mnohem víc věcí, na rozdíl od Paddyho.

Kapitola 7. - Přes močály 1/2

3. srpna 2012 v 23:33 | Keavy


Reg stála na dně jeskyně a prsty přejížděla po jedné její stěně. Pohybovala se pomalu, jako jediná barevná šmouha uprostřed nekonečné šedi. Vlastně ne, kámen byl protkaný jemnými tenkými žilkami čirého krystalu, které vydávaly matné světlo, díky němuž bylo v jeskyni alespoň trochu vidět.
Po chvíli ruku spustila, otočila se ke stěně zády a vydala se napříč jeskyní a postupně zrychlovala, až se nakonec dala do běhu úplně. Ústí jeskyně se pomalu blížilo a před ním stála tabule s černým nápisem, lemovaná světlem. Po matném osvětlení uvnitř řezalo do očí jako žiletka. A postupně sílilo a sílilo a oslepovalo, až se všechno okolo změnilo jen na nekonečnou bílou plochu.

Kapitola 6. - Křišťálová kašna 2/2

3. srpna 2012 v 23:25 | Keavy


"Asi jsem žádaná," zamračila se a elegantním pohybem uhnula špičce nože, který okolo ní proletěl i se svým majitelem. Vzpomněla si, jak se jí Paddy kdysi mírně posmíval, že spíš připomíná tanečnici než bojovnici. Od té doby se začala silně kontrolovat, aby tak během tréninků nevypadala. Teď však na sledování vzhledu vlastních pohybů nebyl moc čas.

Kapitola 6. - Křišťálová kašna 1/2

3. srpna 2012 v 23:23 | Keavy


Po zbytek dne je Judita nepustila ven, jako by byli ve vězení.
"Jste určitě hladoví. A vypadá to, že i unavení. Měli byste si chvilku odpočinout," říkala.
Lessie to mírně vytáčelo. Mají najít Reg a ne tady odpočívat. Lenošit budou moci ve chvíli, kdy ji najdou. Brzy však zjistila, že zadržet ji i Paddyho byl úkol, který Judita nejspíše dostala od Sikky. Nogori se totiž hned někam vypařil a vrátil se pozdě. Ještě předtím, než odešel, se mu Lessie svěřila se svým nápadem týkajícím se kašny. Překvapilo ji proto, když Nogori zavrtěl smutně hlavou.
"Ta kašna už alespoň pět let nestojí," odpověděl jí, "v jednu dobu toho byly plné noviny." Mohla tedy počítat s tím, že tam Reg hledat nikdo nebude. Přišlo jí to však zvláštní; proč by ji někdo úmyslně ničil?
Hned, jak Nogoriho znovu spatřila, věděla, že ať dělal cokoliv, skončilo to tak, že mu to zanechalo spoustu starostí.

Kapitola 5. - Co se říká o gryfech

3. srpna 2012 v 23:20 | Keavy


Lessie seděla na zadním konci vozu a mírně pohupovala nohama svěšenýma dolů.
Krajina okolo rychle ubíhala a Glomeru nechali už dávno za sebou. S přicházejícím rozbřeskem se vše pomalu ale jistě prosvětlovalo.
Projížděli cestou kolem dokola obklopenou poli. Glomera se totiž nacházela ve výhradně zemědělském kraji.
Uprostřed polí se objevilo cosi, co vypadalo jako shluk několika kamenných nebo cihlových stěn. Jak si Lessie domyslela, jistě šlo o domky.

Kapitola 4. - Noční můra začíná 2/2

3. srpna 2012 v 23:19 | Keavy


Všichni čtyři seděli na náměstí pod kašnou. Dokonce i Robbie se Scottem se sem nějak dostali, přestože byli oba velcí a Scott měl k tomu všemu nohu v sádře. Byly to čtyři dny, co se Lessie i Reg probrala a od té doby skoro nikdo z nich nepromluvil. Všichni jen seděli na Paddyho oblíbeném místě a zírali do prázdna.
"Jak je Reg?" prolomil nakonec ticho Robert.
"Pořád stejně," povzdychla si nešťastně Lessie, "nepoznává nikoho z nás, dokonce ani neví, kdo je ona sama."
"To je špatné, co?" zeptal se Scott přihlouple.
"Ne, je to přece výborné," odsekl Paddy mírně podrážděně.

Kapitola 4. - Noční můra začíná 1/2

3. srpna 2012 v 23:18 | Keavy


Točité schodiště se ohromným paprskem bledého světla vinulo níž a níž, jako by nemělo konce. A tam někde leželo to, pro co běžela. V dálce slyšela slabé hlasy volající její jméno. To jí však bylo jedno. Jediné, na co se soustředila, bylo dostat se co nejrychleji dolů. Ale pro koho? Byl to někdo a ne žádná věc, tím si byla naprosto jistá. A pak jí to najednou došlo, ten někdo byl její mladší sestra. Spadla přeci tam dolů, do toho nekonečného proudu světla a ona ji odtamtud musí dostat. Nevěděla proč, věděla jen, že to musí být rychle, nebo ji navždy ztratí. Cítila to.